התורים בנתב"ג
התורים בנתב"ג צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

קבינט הקורונה מתכנס הערב (מוצאי שבת) וראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ סיכמו - ישראל תיסגר לכניסת זרים לשבועיים.

בכאן חדשות דווח כי חברי הקבינט ידונו באפשרות להתחיל מחדש את איכוני שב"כ עבור חולים מאומתים בווריאנט החדש.

לפי התוכנית גם מחוסנים ומחלימים יידרשו בבידוד של שלושה ימים בעת היציאה מהארץ. יידרש בידוד של שבעה ימים למי שלא חוסן. נציין כי בידוד מחוסנים ששבו מחו"ל מצריך אישור של הכנסת. מי שנמצא כעת בחו"ל יוכל להקדים להגיע ביממה הקרובה ולא יידרש להיכנס לבידוד.

משרד הבריאות הבהיר הערב כי נכון להיום זוהה בישראל מאומת אחד ששב ממלוואי, שנחשף לוראיינט אומיקרון. בנוסף קיים חשד לעוד 7 מקרים, שעדיין לא התקבלו תוצאות הריצוף שלהם.

מתוך השבעה: 3 מחוסנים ו - 4 לא מחוסנים (מחלימים שעברה חצי שנה מההחלמה, ומחוסנים במנה שניה שעברה חצי שנה ממועד החיסון). בנוסף 4 חזרו מחו"ל ו-3 לא שהו בחו"ל לאחרונה.

מוקדם יותר הערב אמר מפקד מפקדת "אלון" בפיקוד העורף, תא"ל ישראל מרגלית, אמר "אנו בפתחו של אירוע משמעותי, אנחנו עושים פעולות ממוקדות כדי לעצור מוקדם ככל האפשר את ההתפשטות". בשיחה עם כתבים אמר תא"ל מרגלית כי "הזן החדש עלול לפגוע משמעותית בהתמודדות של ישראל עם הקורונה, נפתח מלונות ככל הנדרש".

באיחוד האמירויות עדכנו הערב ישראלים שטסים לדובאי, כי יידרשו לבצע בדיקת קורונה בכניסה למדינה. בנוסף, יידרשו הנוחתים מישראל להיכנס לבידוד בבית המלון עד לקבלת תוצאה שלילית.

מוקדם יותר היום הודיעה שווייץ כי היא אוסרת לחלוטין על בעלי דרכונים ישראליים, ובכלל זה מחוסנים, להיכנס לתחומה. מנגד, ישראלים בעלי דרכון של האיחוד האירופי יוכלו להיכנס למדינה עם הצגת בדיקת PCR שלילית ויידרשו לבידוד של עשרה ימים. בנוסף, משרד הבריאות החזיר את חובת מילוי טפסי היציאה מישראל. כל נוסע מגיל 16 מחויב במילוי הטופס שייבדק בהליך הצ'ק אין בנתב"ג.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו