אילוסטרציה
אילוסטרציהiStock

ההגבלות החדשות: ממונה הקורונה פרופ' סלמאן זרקא סיפר הבוקר (ראשון) על המאמצים למניעת התפשטות זן האומיקרון בישראל.

זרקא אמר לכאן רשת ב': "לפי הנתונים שאנחנו רואים – אני חושב שהזהירות נדרשת, במיוחד כשמדובר במוטציות שלא ראינו עד עכשיו. חשוב לומר שזה לא מצב של 0 ו-1, זה לא שהחיסון לא רלוונטי, אלא שיש ירידה ביעילות שלו".

"כיוון שהמידע על הווריאנט החדש מוגבל יש צורך להדק את הגבולות – ואני חושב שזה צעד מידתי. הנגיף כבר נמצא בארץ, אנחנו מצמצמים את המשך הטפטוף שלו לכאן. אני חושב שאנחנו בשליטה על המצב", הרגיע פרויקטור הקורונה.

לפי משרד הבריאות, יש חשד לשבעה מקרים של זן אומיקרון בארץ וכעת ממתינים לריצוף הבדיקות. שלושה מהם לא שהו בחו"ל לאחרונה. מבחינת חיסונים, שלושה מהם מחוסנים, וארבעה לא מוגדרים כמחוסנים בתוקף.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש אמר לגלי צה"ל: "אם החשד יתגלה כאמיתי, יש אינדיקציה להדבקה בתוך ישראל וזה בעייתי. בימים הקרובים, ככל שאנחנו עוברים לשיטת ה-PCR שמגלה את הווריאנט, נברר אם הוא נפוץ בארץ, כנראה שהוא לא נפוץ, אבל נהיה חכמים יותר בקרוב".

"אם נמצא שהחיסון עובד על הווריאנט החדש - יכול להיות שנשקול להחזיר את כניסת התיירים. עם זאת, אם הוא מאוד מדבק אולי נרצה להגן על עצמנו. לקחנו פרק זמן של שבועיים כדי לראות שוב", הסביר פרופ' אש.