איילת שקד
איילת שקד צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דיון הוועדה לבחירת שופטים בוטל בשבוע שעבר, ויו"ר הוועדה שר המשפטים גדעון סער מנסה להגיע להסכמה על מינוי ארבעת השופטים החדשים לבית המשפט העליון.

שרת הפנים איילת שקד (ימינה), חברת הוועדה, סיפרה לגלי צה"ל: "אין דבר יותר חשוב במערכת המשפט מזהות השופטים. מכיוון שיש ארבעה שופטים, אנחנו עובדים כדי להגיע להסכמות, כשהמטרה היא שני שופטים מכל מחנה".

''יש הזדמנות היסטורית להגיע לשוויון שמרנים-אקטיביסטים בעליון, מקובל על סער שיבחרו שניים לכל מחנה וזה מה שנעשה".

שקד, חברת קבינט הקורונה, מתייחסת להחלטת הקבינט להשתמש באיכוני השב"כ למיגור הנגיף: "איכוני השב"כ יופעלו רק על מי שחולה או מי שקיים חשש שנדבק בזן החדש, ויפסקו אם תהיה תחלואה רחבה או אם נדע שהחיסון יעיל".

"הצעדים שהתקבלו אתמול מאוד נכונים", אמרה שקד על ההגבלות החדשות. "הנגיף כבר כאן - אנחנו צריכים לצמצם את ההתפשטות שלו עד שנדע אם הוא עמיד לחיסונים. מקווים שלא נצטרך להגיע להגבלות אבל זה תלוי מאוד בציבור ובהתחסנות".

בישיבת הקבינט אמש המליצה שקד לאסור כניסה לישראל מטורקיה ואיחוד האמירות, על אף הרגישות המדינית מול המדינות הללו. "מטורקיה ומאיחוד האמירויות יש הרבה טיסות המשך מאפריקה ויכול להיות שבטיסות האלה מגיעים אנשים משם", הסבירה שרת הפנים.

קבינט הקורונה אישר אמש (שבת) שורה של הגבלות בעקבות התפרצות זן האומיקרון בישראל וברחבי העולם.

השרים החליטו כי נמל התעופה בן גוריון ייסגר לכניסת זרים לשבועיים, שב"כ יוכל לאכן מאומתים לנגיף, והשבים לישראל ייאלצו לשהות בבידוד. בנוסף, אירועים במקומות סגורים מעל 50 איש יאושרו בתו ירוק בלבד.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר בדיון: "רוצים לשמור על ישראל פתוחה ומתפקדת, נצטרך פיקוח הדוק על גבולות המדינה. בכל יום אנחנו נלמד יותר ונדע יותר. אנחנו כרגע מקדימים את העולם באיסוף מידע, וגם בקבלת החלטות מהירה".

לפי הדיווח בכאן חדשות, ראש השב"כ רונן בר אמר בדיון כי הוא תומך בהחזרת האיכונים לפרק זמן מוגבל עד שיתברר המצב עם הווריאנט, ולמטרות מוגדרות. "רק לזן החדש ותוך בחינה יומיומית של הצורך".

השרים גדעון סער ויפעת שאשא-ביטון התנגדו להגבלות החדשות, השר זאב אלקין התנגד לנושא הבידוד והציע חלופה אחרת.

אלו ההגבלות שהתקבלו:

מתווה הכניסה והיציאה מן הארץ:

• תיאסר כניסת זרים לישראל מכל המדינות, למעט מקרים שיאושרו ע"י ועדת חריגים.

• ישראלים המוגדרים מחוסנים או מחלימים על פי נהלי משרד הבריאות, יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השלישי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השלישי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

• ישראלים לא מחוסנים יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השביעי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השביעי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

• ישראלים ששבו ממדינות שהוגדרו כאדומות יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה יועברו לבידוד במלונית קורונה עד לקבלת תשובה. לאחר קבלת תשובה שלילית, הנ"ל יועברו להמשך בידוד ביתי וביום השביעי יבצעו בדיקת PCR נוספת. בכפוף לתשובה שלילית בבדיקה השנייה, הנ"ל ישוחררו מבידוד.

המדינה תיידע את הישראלים שיוצאים לחו"ל כי ייתכן שינוי בהנחיות בעת שהייתם מחוץ לישראל, וכי הם ישאו באחריות לעמוד בהנחיות העדכניות בעת שובם לישראל.

• בהידברות בין משרדי האוצר והתיירות, יגובשו דרכים לסייע לענף התיירות בהתאם.

איכוני שב"כ: יעשה שימוש באיכונים סלולריים למעקב אחר מאומתים שנושאים את הזן החדש "אומיקרון", במטרה לאתרם ולקטוע את שרשראות ההדבקה. החלטה זו תיכנס לתוקף לאחר אישור שרי הממשלה, בתקנות לשעת חירום. במקביל, יקודם הליך החקיקה בנושא.

בחללים סגורים: יוחל מתווה התו הירוק בהתכנסות העולה על 50 משתתפים, זאת במקום 100 משתתפים, על פי המצב הנהוג כיום.

מופעים ופעילויות בחג החנוכה: יוותרו ללא שינוי, בהתאם למתווה שאושר בשבוע שעבר, תוך הקפדה על כללי התו הירוק ויישום אכיפה מוגברת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו