צעד מבורך
צעד מבורך צילום: יוסי זליגר

נחנך הסיב האופטי הראשון באלון שבות שבגוש עציון, במעמד שר התקשורת יועז הנדל, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן וראשי מיזם נט-פייבר.

הסיב באלון שבות הוא הראשון להתחיל לפעול בהתיישבות סביב ירושלים. תושבי היישוב שייתחברו אל הסיב ייהנו ממהירויות גלישה של עד 1 ג'יגה, דבר שישפיע לא רק על מהירות האינטרנט אלא גם על איכות הגלישה והיכולת לגלוש ממספר רב של מכשירים בעת ובעונה אחת.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר כי "חיבור הסיב האופטי הוא צעד מבורך וחשוב לקידום ההתיישבות, הוא מביא שירות בסיסי ליהודה ושומרון ותשתיות ראויות לגוש עציון. אנו שמחים שאלון שבות נבחר להיות היישוב הראשון בו יפעל הסיב האופטי, כפי שמגיע לכל אזרח בישראל. בשבועות הקרובים יתקדם הפרויקט וימשיך בישובים: נוה דניאל, אלעזר, הר גילה, נוקדים, כפר אלדד, תקוע ובהמשך גם יגיע לכלל ישובי הגוש.

''כל הכבוד להנהגות הישובים שלקחו אחריות, הצטרפו וקידמו יחד את פריסת הסיבים בישובם. אנו מודים לחברות השותפות "אינטרנט רימון", אנשי מיזם "נט פייבר", "טלראן" ו"אקס-פייבר", תודה למשרד התקשורת ולעומד בראשו, השר יועז הנדל, על השותפות במאמץ, ותודה גדולה להנהגות היישובים שנרתמו לטובת קידום הנושא", הוסיף נאמן.

בשבועות הקרובים ימשיכו אנשי מיזם נט-פייבר תחתיו פועלות החברות 'אינטרנט רימון', טלראן ואקס-פייבר להשלים את מלאכת פריסת הסיבים בעוד כשבעה ישובים ברחבי גוש עציון וזאת על מנת לספק לכלל תושבי המועצה אינטרנט מהיר ואיכותי.

יריב פאר מראשי מיזם נט-פייבר: "לגוש עציון ערך היסטורי גם מתקופות תנ''כיות והיא חלק מרכזי מתקומת עם ישראל בארץ, אבותינו הקימו עבורנו כאן תשתיות כדי שנוכל להקים בתים ומשפחות ברחבי גוש עציון. אני, בשם כל עובדי רימון, טלראן ואקס-פייבר שעמלו להביא את הקידמה אל אלון שבות, גאים להיות חלק משרשרת הדורות בהקמת תשתיות חדישות בגוש עציון, דבר שיוביל לעוד צמיחה של תושבי המקום בחינוך ובכלכלה''.

עוד הוסיף פאר: "בשם כלל השותפים למיזם, רימון, טלראן ואקס-פייבר אני רוצה להודות לשר התקשורת יועז הנדל ולראש המועצה שלמה נאמן על עבודתם הבלתי מתפשרת לטובת חיבור ההתיישבות לאינטרנט מהיר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו