דב הלברטל
דב הלברטל ערוץ 7

האוניברסיטה העברית, האוניברסיטה המובילה בארץ, ואחת מסמלי המפעל הציוני לדורותיו, מציינת את כ"ט בנובמבר, היום בו הכריז האו"ם על הקמת מדינת היהודים.

ואת מי מארחת האוניברסיטה ומכון טרומן לציון תאריך מכונן זה? ניחשתם: את מנסור עבאס. אלא שזה לא מסתיים בכך. הגדרת האירוע היא: '74 שנים להחלטת האו"ם על החלוקה לשתי מדינות לשני עמים בכ"ט בנובמבר'. 

לשיטתה של האוניברסיטה העברית, עלינו לחגוג בתאריך זה גם, ואולי בעיקר, את הקמתה של מדינה פלסטינית. כי האו"ם הקים שת מדינות לשני עמים. זו סיבה מצוינת לארח את עבאס, כדי לדון על: 'הערבים בישראל, הסכסוך ומה שביניהם'.

האוניברסיטה הפוסט ציונית תרצה בוודאי לשמוע על הנכבה. על הפרת החלטת האו"ם בידי התוקפנות הישראלית האכזרית, שערכה טבח והפכה את בני העם הפלסטינים לפליטים. על זה באים לדון. 

עבאס, אזרח ישראלי וחבר בפרלמנט הישראלי, סרב לגנות פגיעה בחיילי צה"ל. כל ניסיונותיו של בן גביר להוציא ממנו גינוי, נענו בהתחמקות מעליבה, שהיא פגיעה באינטליגנציה. אלא שלנו ברור: עבאס שלא מגנה פגיעה בחיילי צה"ל מעודד את הפגיעה בהם.

עבאס ישמח אם פלסטיני ידקור חלילה חייל למוות, ובכך יעלה שוב את הכיבוש והטבח הציוני לראש מהדורת החדשות. כי הרי, זה הנרטיב של האוניברסיטה, האו"ם הקים את מדינת פלסטין, והעם היהודי עשק אותה מהערבים. לכן טוב שפוגעים בחיילי צה"ל, שהם סמל הנכבה, השואה הפלסטינית שאנחנו הבאנו אותה עליהם.

מאחר והאוניברסיטה שותפה לנרטיב, עליה לארח ביום מכונן זה את מנסור עבאס לרגל ציון הקמתה של מדינת פלסטין על ידי האו"ם, לפחות כפיצוי דקלרטיבי על תוקפנותה של הציונות.  

הנאום של עבאס יהיה בהנחייתה של אשת התקשורת השמאלנית רינה מצליח מערוץ 12. לא יכול להיות זיווג טוב יותר. השיחה מאדירה את מסכנותם של הערבים בישראל, בוודאי גם על ישראל כמדינת אפרטהייד, על הסכסוך שאנחנו גרמנו בדורסנות ציונית אופיינית.

האוניברסיטה העברית מציינת בחג החנוכה, את הכרזת האו"ם על הקמת מדינת ישראל. אך לדידה של האוניברסיטה, מדינת ישראל הוקמה בחטא הקולוניאליזם, בגרימת הנכבה, והיא תיתן לכך ביטוי ראוי ביום מכונן זה, מפיו של תומך הטרור ותומך הפגיעה בחיילי צה"ל, חבר האחים המוסלמים מר מנסור עבאס. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו