אילוסטרציה
אילוסטרציה iStock

המתיישבים חשפו: המחלקה היהודית בשב"כ הפעילה ב-3 השנים האחרונות סוכן בישיבה במרכז הארץ וביישוב יצהר בשומרון. כך דיווחה כתבת "כאן" כרמל דנגור.

הסוכן תחילה אסף מידע על תלמידי ורבני הישיבה וכן על הלך הרוח בישיבה, ולאחר מכן הועבר בשיתוף השב"כ להתגורר ביישוב יצהר, שם אסף מידע על קטינים בקרב נוער הגבעות וכן היה שותף כגורם מרכזי באירועי אלימות ופעילויות שונות של נוער הגבעות ותושבי המאחזים.

במהלך עבודתו בשב"כ קיבל הסוכן מאות אלפי שקלים במצטבר, וכן תגמולים על סיפוק מידע על האירועים האלימים בהם השתתף. בימים האחרונים כחלק מחשיפתו, הודה הסוכן בפני חבריו בישיבה ובנוער הגבעות על פעילותו, התנצל, התנתק ממפעיליו בשב"כ ובימים אלו פועל יחד עם רבנים ואנשי מפתח לתקן את אשר עשה בדרכים שונות. ממידע שהעביר הסוכן התגלו בבית משפחה ביצהר מכשירי האזנה בספה בסלון ביתם.

עקיבא הכהן, אשר חשף את הסוכן, סיפר: "‏מדובר בבחור ישיבה תמים ממרכז הארץ שרק לאחר שהשב"כ הפעיל עליו לחץ פסיכולוגי אדיר והסית אותו תוך כדי תשלום של מאות אלפי שקלים במצטבר, עבר ליצהר לפעול נגד המתיישבים שם.

''אנחנו שמחים שהוא הבין שבמחלקה היהודית בשב"כ פועלים נגד היהודים והחברים שלו ולא לטובתם ולטובתו והחליט לחזור בתשובה. אני קורא לכל מי שהשב"כ הצליח להפיל אותו ברשתו, שערי תשובה לא ננעלו, פנה היום לחבריך ושתף, ונעזור לך לצאת מהניצול של השב"כ", הוסיף הכהן.

תגובת שב"כ: ''לא מתייחסים''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו