הדלקת נרות בכותל
הדלקת נרות בכותל צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

הדלקת נר ראשון של חנוכה ברחבת הכותל המערבי נערכה הערב (ראשון) בסימן "מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך" - כאות הוקרה לנכי צה"ל ומשפחותיהם באמונה ובתקווה שאורו המועט של הנר היחיד, יגרש את החושך ויפיץ אור גדול.

הדלקת נרות החנוכה התקיימו במעמד הרב הראשי לישראל דוד לאו, רב הכותל המערבי שמואל רבינוביץ, שר הביטחון רא"ל (במיל') בני גנץ, שרת החדשנות המדע והטכנולוגיה אורית פרקש הכהן, מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב, אלון דהן יו"ר מחוז ירושלים בארגון נכי צה"ל, תמי שלח יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, שלומי נחומסון מנכ"ל ארגון אלמנות ויתומי צה''ל ונציגיהם: תומר, שירה ויובל ומשפחותיהם וקהל רחב.

שר הביטחון גנץ: "אנחנו נמצאים במרחק קרוב מאוד למקום התרחשותו של הנס. אפשר לראות את הנס בזה שמצאו את פך השמן ואפשר לראות את הנס גם בזה שהיה מי שיחפש אותו. הגבורה הזו נעשתה על ידי אנשים, והגבורה הזאת נשענה על אחדות בעם.

''אנחנו צריכים לחפש כל הזמן את התמהיל הזה שבין אחדות העם לבין גבורתו של העם. יהיו האתגרים אשר יהיו. נתפלל לשלומם של הפצועים, נחזק את היתומים והאלמנות נפעל ונחיה כולם, למען כולם. וכמו שאני אומר תמיד כשאני מגיע לכותל, הלוואי שיבוא שלום עלינו ושיהיה שלום בינינו", כך גנץ.