קורונה
קורונה צילום: ISTOCK

משרד הבריאות הודיע הערב (ראשון) כי אותר נדבק שני בווריאנט אומיקרון בישראל. זאת, לאחר שביום חמישי הודיע משרד הבריאות כי אישה שנכנסה לישראל ממלאווי אובחנה כנשאית של הווריאנט.

מדובר באישה ששבה לאחרונה מדרום אפריקה.

מוקדם יותר היום אמר שר הבריאות ניצן הורוביץ כי ישראל התכוננה בעוד מועד לתרחיש שבו יגיע לגבולותיה וריאנט נוסף.

"בזכות ההיערכות והשמירה על אמצעי ההגנה והפיקוח איתרנו במהירות גם את הווריאנט הזה", אמר הורוביץ במסיבת עיתונאים, "העניין בשליטה, ואין סיבה לחרדה".

הורוביץ התייחס להחלטת הממשלה לאשר איכוני שב"כ על הנדבקים, "יש לי קושי גדול בשימוש באיכונים. אני מעדיף שהשב"כ יעסוק בנושאים ביטחוניים ולא אזרחיים". עם זאת, לדבריו, "החלטתי מתוך אחריות שמוטלת עליי להיעתר לבקשת המומחים ולקבל את ההחלטה הזאת - אבחן אותה כל יום". הוא ציין כי "הפעלת איכוני השב"כ תהיה מצומצמת מאוד, זמנית מאוד ומבוקרת. בניגוד לעבר, האיכון יופעל רק נגד אנשים בודדים שנמצאו חיוביים לווריאנט החדש - ולווריאנט הזה בלבד".

ראש הממשלה נפתלי בנט אישר הערב (ראשון) את המתווה שגיבש משרד התחבורה לעצירת התחבורה הציבורית מנתב"ג בעקבות החשש מהתפשטות הזן החדש.

החל מהלילה בחצות (בין ראשון לשני) ניתן יהיה להשתמש ברכבות ובאוטובוסים רק כדי להגיע לנתב"ג – אך לא ניתן יהיה לחזור באמצעותם. החלופות שיעמדו לרשות הנוסעים יהיו מוניות שירות בצפיפות של עד 50% מהתפוסה המקורית, מוניות "ספיישל", איסוף על ידי קרובים או שימוש ברכב פרטי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו