פניני מול אסטוניה הערב
פניני מול אסטוניה הערב צילום: FIBA.BASKETBALL

שתי קבוצות הובילו את בית ד' של מוקדמות גביע העולם בכדורסל. אחרי משחק ישיר ביניהן הערב (ראשון) רק אחת נותרה מושלמת וראשונה בטבלה ומדובר בנבחרת הלאומית, נבחרת ישראל בכדורסל.

היה זה כשהנבחרת הישראלית ניצחה בחוץ את נבחרת אסטוניה ולמעשה המשיכה מהמקום בו התחילה את הקמפיין הנוכחי, עם ניצחון על יריבה ישירה שלמעשה מבטיח כמעט באופן וודאי וסופי את העפלתה לשלב הבא.

הנבחרת הישראלית נהנתה ממגבלות הקורונה כאשר אל האולם האסטוני שאירח את אליפות אירופה לנבחרות עתודה, הורשו להיכנס רק כמחצית מהאוהדים המקומיים, 3,360 ובהיעדר כמות זהה של אוהדים שנאלצו שלא להגיע למשחק, הישראלים נתנו את הטון על הפרקט.

אחרי שמצאה את עצמה בפיגור 15 נקודות במשחק הראשון של הקמפיין מול פולין, הערב מול אסטוניה בחוץ זה כבר היה נראה הרבה יותר טוב כשלמעט מספר דקות במהלך הרבע השני, לכל אורך המשחק הובילה הנבחרת גם אם ביתרון קטן.

אסטוניה, שמעולם לא השתתפה בגביע העולם אך בקיץ הקרוב תרשום הופעה שישית אי פעם ביורובאסקט ושנייה בלבד ב-20 השנים האחרונות, ניסתה להכריע את המשחק דרך זריקות מחוץ לקשת השלוש והייתה לא רחוקה מכך, בדומה למה שעזר לה לנצח במשחק הראשון של קמפיין המוקדמות את גרמניה החזקה.

לצערה ולמזלנו, זה לא הספיק לנצח, כש-4 נקודות של ג'ון דיברתלומיאו שהגיע לנבחרת ישירות ממשחק היורוליג של מכבי ת"א ושלשה של גל מקל, פחות מ-2 דקות לסיום המשחק, הכריעו את התוצאה.

בסיום, ישראל שהפסידה בביקור הקודם באסטוניה במה שקטע עבורה רצף של ארבעה ניצחונות על האסטונים, חוזרת לנצח אותם בפעם ה-7 ב-12 המשחקים ביניהן, עם 79:69 שיבטיח לה כמעט בוודאות העפלה לשלב הבא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו