ד"ר ליאור הכט
ד"ר ליאור הכט צילום: לפ"מ

ד"ר ליאור הכט, מומחית לרפואת ילדים במכבי שירותי בריאות ואחת ממובילות הקמפיין להתחסנות ילדים של משרד הבריאות, מופיעה כמעט מדי ערב על מסך הטלוויזיה וברשתות החברתיות, כשהיא משיבה על השאלות הקשורות ללבטים של ההורים האם לחסן את הילדים בני 5 עד 11.

בעקבות השתתפותה בקמפיין לעידוד התחסנות, הרופאה מקבלת איומים ואיימו לרצוח אותה. במשרד הבריאות החליטו להגיש תלונה למשטרה.

"תקשיבי פסיכית, תתרחקי לנו מהילדים", כתב לה גולש ברשת החברתית. אחר כתב: "הדם של המתים יהיה גם על הידיים שלך ולא נשכח".

בראיון לעיתון ידיעות אחרונות אמרה ד"ר הכט: "מרבית התגובות בעולם האמיתי וגם ברחוב וברשתות החברתיות היו מחממות ומחזקות. אנשים אומרים שאני עושה עבודת קודש. עם זאת, יש מיעוט של תגובות שהן אלימות. קיבלתי איומים, כולל איומים ברצח, איומים על החיים שלי, והשוואה שלי לכל מיני דמויות נאציות. בנוסף, האשימו אותי בקשר עם חברות התרופות".

"דווקא כשעוצמת התגובות הלכה והתגברה, הבנתי שאנחנו עושים פה עבודה מאוד משמעותית", הוסיפה הרופאה. "אני רופאת ילדים וכשנשבעתי את שבועת הרופאים נשבעתי למעשה להגן על הבריאות שלהם. כשאני רואה במרפאה ילדים שחלו בקורונה, בלונג קוביד או בתסמונת PIMS - אני לא יכולה לישון בלילה עד שאני יודעת שהגעתי לכל ההורים.

"אנחנו אנשי הרפואה, אנחנו חוד החנית של המאבק בקורונה. כל פעולה שאני עושה, כל אות שאני כותבת וכל מילה שאני אומרת - הכל נועד להציל חיים. אני אמשיך להגן על הילדים. אף צייצן, או פוסט כזה או אחר לא יזיז אותי מילימטר מהמשימה של כולנו: לשמור על בריאות הילדים שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו