זרנוק מים
זרנוק מים צילום: ISTOCK

מאות נשים וילדות שהגיעו אמש (ראשון) להקרנת סרט של הבמאית החרדית טלי אברהמי במתנ”ס העירוני באלעד הורחקו מהמקום בעזרת זרנוק מים, שהתיז עליהן אחראי במקום. כך דווח בכאן חדשות.

ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, הסביר ברשת ב': "התמונה נראית לא טוב, אבל היתה יכולה להיראות הרבה יותר גרוע אם היו יוצאות משם אלונקות. האולם התמלא והתחיל דוחק של מאות נשים".

לדברי פרוש, מנהל המתנ"ס התחנן לפנות את הנשים כדי למנוע אסון, "הבין שהולך להיות מגה אירוע ועשה מה שעשה. זה נראה לא טוב. כנראה שזו הייתה תושייה של רגע, לא הייתה דרך אחרת לנהוג. הוא כנראה איבד עשתונות. אדם משכמו ומעלה. נפיק לקחים".

תיעוד:

עיריית אלעד מסרה בתגובה כי "עיריית אלעד סיבסדה והביאה מבחר אירועים לחנוכה במחיר מוזל לתושבי העיר. האירועים משכו לעיר גם קהל רב שגר בערי הסביבה, הרבה מעבר לצפוי. הייתה שם סיטואציה של סכנת נפשות. ילדות קטנות נמחצו כשכ-1,500 עד 2,000 נשים מוחצות אותן ולא נשמעות לקריאות לזוז אחורה.

"בתור אחראי במקום, כשילדות קטנות לידו צעקו שהן נמחצות והקהל לא נשמע לסדרנים והלך אחורה, הוא קיבל החלטה שבמבחן התוצאה הצליחה להזיז את הקהל אחורה ולשחרר לחץ.

"עם זאת, ברור שהצורה בה התבצעה הפעולה אינה בטיחותית, והנושא ייבדק לעומק ויטופל. ברוך השם שזה הסתיים בלי פצועות חלילה. כבר הערב נערך תחקיר והוסקו מסקנות לגבי המשך אירועי חנוכה השבוע וימכרו כרטיסים במתנ"ס במכירה מוקדמת", לשון התגובה.