ניר חפץ
ניר חפץ צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90

היום הרביעי לעדותו: ניר חפץ הגיע הבוקר (שני) לבית המשפט בירושלים לקראת סיום מתן העדות בתיק 4000.

חפץ שעבד כיועץ למשפחת נתניהו משנת 2014, פרץ בבכי כאשר סיפר על החלטתו להפוך לעד מדינה. "הייתי עצור 15 ימים בתנאים קשים, אני החלטתי שכמו שחולה תלוי ברופא הרופא במקרה הזה יהיה עורך דין, לפחות בשבוע הראשון של החקירות ולקראת סיומן כשהלחץ ירד חשבתי על האפשרות הזאת, העו"ד שלי אולי בגלל הדלפות תקשורת אמר לי שהוא לא מייצג עדי מדינה, זה לא הפריע לי''.

"לא חשבתי שיש בעיה משפטית עם מה שעשיתי מעבר לאותה 'פגישת שיבוש' עם שאול ואיריס אלוביץ'. לא חשבתי בשום שלב שתיווכתי לשוחד - זה פשוט הזוי", אמר. "... ביקשתי להיפגש עם עו"ד אלי זוהר, זוהר ייעץ שלא לעשות כלום וייעץ לי לדבר עם עו"ד אילן סופר''.

ניר חפץ נשבר על דוכן העדים כשהחל לספר על כך שביקש מעורכי דינו להודיע לבני משפחתו על ההחלטה להיות עד מדינה. "כל הקטע של המשפחה זה קשה לי", אמר חפץ. השופטים הורו על הפסקה בדיון של מספר דקות.

בתחילת העדות הבוקר, הפרקליטות הציגה התכתבות משנת 2016, חפץ הפיץ אז הודעה לתקשורת על ביקור של נתניהו ורעייתו בחטיבה המרחבית עציון לכבוד חלוקת משלוחי מזון עם גדוד חרוב. ישועה עדכן את חפץ במיקום של הכתבה בעמוד הבית של אתר וואלה.

"זה חריג בנוף התקשורתי, אבל בוואלה זה עניין שבשגרה", סיפר חפץ. "במקור הייתה דרישה של בנימין נתניהו שנענתה תמיד. לא זוכר מקרה אחד שלא נענה".

חפץ אמר על הדוכן כי "יש נוהל מול וואלה. באירוע של הגברת שרה נתניהו, בדרך כלל מי שמפיץ את האייטם הם דוברים או משרד יחסי ציבור של הגוף שבו מתבצע הביקור. אני מבצע הפצה בנוסף, למה שקורי 'האתרים הידידותיים', וואלה בכללם. האפיון של וואלה זה שתמיד יש מקום מאוד בולט בעמוד הבית".

חפץ ציין כי שרה נתניהו הייתה מבקשת לפרסם תמונות נוספות בכתבות על אירועים שבהם השתתפה, או את כל מה שצולם. "בהתחלה הייתה התנגדות של ישועה, אבל אחר כך היו מוסיפים", סיפר. "זה מאוד אופייני לוואלה, וגם הייתי אומר ייחודי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו