זירת האסון במירון
זירת האסון במירון צילום: דוד כהן, פלאש 90

וועדת העבודה והרווחה דנה הבוקר בהצעת חוק סיוע לנפגעי אסונות לאומיים אזרחיים. במהלך הדיון תיארו נציגי משפחות אסון מירון את תחושותיהם הקשות בדרישה לכלול אותם בהצעת החוק.

"אף אחד לא הגיע אלינו הביתה. המדינה לא מתייחסת אלינו. אף אחד לא הרים טלפון. אף נציג ממשלתי לא דיבר אלינו. אם לא הייתי פונה לעיריה - גם הרשות המקומית לא היתה מסייעת לנו", תיארה סיגלית, אחת מבנות משפחות האסון מדימונה.

"מדברים על 43 משפחות. אבל לא. מדובר על מאות בני אדם. כל המשפחה זה אחים, כלות, גיסות. אני אישית העברתי כספים לילדים כי בניי הנושאים לא היו מסוגלים ללכת לעבודה. ריבונו של עולם. זה לא 45 הרוגים, זה מאות מצולקים. קנינו רכב חדש כדי לסייע למשפחה בגבעת שמואל. אני רוצה לספר לכם: משפחות אסון לא הופכות למיליונרים ברגע שיש אסון".

במהלך הדיון הבהיר ח"כ משה גפני כי ערב ההצבעה בקריאה טרומית בכנסת הוא קיבל הבטחה משר הרווחה שהחוק יכלול גם את אסון מירון.

"שאלתי את מאיר כהן תוך כדי הדיון. והוא אמר לי: 'זה הולך גם על נפגעי אסון מירון'".

חבר הוועדה ח"כ יצחק פינדרוס תקף את העובדה שלפי שעה משפחות נפגעי אסון מירון לא כלולות בחוק. "ההצעה לפיצוי המשפחות של ח"כ משה גפני בוועדת הכספים בשלהי הממשלה הקודמת לא בוצעה, על כן יש לנו חובה מוסרית לכלול את המשפחות בחוק ולהעביר אותו כמה שיותר מהר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו