אריה דרעי
אריה דרעי צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי תקף אמש בחריפות את ראש הממשלה נפתלי בנט על כוונתו לדון במתווה הכותל.

"הכותל הוא קדוש, ואסור לנגוע בו. ואני אומר לבנט, חצוף תוריד את הטלפיים שלך מהכותל. מי אתה, הקטן בישראל, שאתה תבוא ותגע בכותל המערבי, בקודש הקודשים? הכותל הדרומי והכותל הצפוני והכותל המערבי, כולם יש להם את אותו דין", אמר בראיון לערוץ 14.

"אם אתה כראש ממשלה והשרים שלך מתן כהנא ואחרים, נהפכים להיות כלי שרת של לפיד וליברמן. והם למעשה הורסים אל כל מה שהרב קוק, המורה הרוחני של הציונות הדתית, גדול ישראל. הם הולכים והורסים את כל מה שבנה. השנאה, הקנאה, תאווה, מוציאה אותם מן העולם".

דרעי תהה: "זה נראה לכם הגיוני שיוליה מילנובסקי שמעידה על עצמה שאינה אוכלת כשרות, והיא תבוא עכשיו כיושבת ראש ועדה לשירותי דת, והיא תחליט לנו עכשיו מה יהיה גיור, ומה זה כשרות?".

בדבריו התייחס ליחסיו עם יו"ר האופוזיציה ח"כ נתניהו. "ביני לבין נתניהו יש הבדלים, אנחנו לא גדלנו ביחד, אורח החיים שלנו שונה מקצה לקצה. אנחנו לא חברים במובן החברי, אנחנו לא מבלים ביחד".

"אבל, הנאמנות שלי בש"ס לליכוד; למחנה הימין, היא לא בגלל פלוני או אלמוני. זה נכון שנתניהו, לדעתי, האיש הכי מוכשר שיש היום בפוליטיקה הישראלית. מדינת ישראל צריכה להתברך בו ולעשות הכל שיחזור להגה השלטון, זה לטובת מדינת ישראל".

דרעי הסביר, "רק בכמה חודשים שהציבור הזה, שהמחנה הזה לא נמצא ליד השלטון, רואים את השינויים מרחיקי הלכת. הם רוצים לשנות את המדינה בשנייה אחת. אין כשרות, אין גיור, אין רבנות, אין בתי דין. הם רוצים להפריד את הדת מהמדינה".

"מי שחושב שיש פה מאבק פוליטי לגיטימי, שפעם אתה למטה, ופעם למעלה. טועה טעות מוחלטת. לא על זה אני זועק, הלב של בוכה על הסיפור, שאנחנו מאבדים את מה שבנינו במשך עשרות שנים. עצם העובדה שיושב ראש ועדת חוקה של הכנסת הוא רפורמי, מסביר את הכל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו