יריב לוין ונתניהו
יריב לוין ונתניהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה ח"כ יריב לוין לא בונה על איילת שקד ומבקש להפסיק לדמיין תסריט שבו בני גנץ יצטרף לממשלה עם הליכוד.

בראיון לרדיו גלי ישראל אמר לוין כי לא יהיה קל להפיל את הממשלה הנוכחית: ״אני חושב שמתחילת הדרך הקפדתי לומר שלהפיל ממשלה תוך זמן קצר זו משימה קשה מאד. יש שם הרבה אינטרסים בעיקר אישיים של היושבים בממשלה הנוכחית, לאורך ציר הזמן הסיכוי להפלת הממשלה ילך ויגדל״.

ח"כ לוין לא רואה סיכוי שמפלגת כחול לבן תקים ממשלה עם הליכוד בכנסת הזו. ״אני חושב שאין היגיון שנלך עם גנץ, הדבר הזה לא עבד בפעם הקודמת. מתוך האופוזיציה יש יותר סיכוי להגיע לממשלת ימין. אני לא פוסל את זה על הסף, תלוי בתנאים, האינטרס שלנו מוגבל. לי יש סבלנות, אני לא ממהר לשום מקום״.

ואולי שרת הפנים איילת שקד היא זו שתפיל את הממשלה של בנט? לוין לא חושב ככה: ״שקד זו אופציה שלא קיימת, היא אדריכל הממשלה הזו, היא בנתה את הממשלה, היא שכנעה את אורבך להצטרף, כל המשחק הזה של לדבר ימין ולשבת בממשלת שמאל - אני מציע שנתפכח מהדבר הזה, אומר לכם בצורה הכי ברורה: הגיע הזמן להפסיק לבנות על שקד ולקבל את ההתנהגות שלה״, אמר לוין בתכנית ׳פתחי וזמרי בעם׳.

חבר הכנסת לוין מכה על חטא בכל הנוגע להזנחת הטיפול במערכת המשפט בכל ממשלות נתניהו, ״הליכוד בהחלט לא עשה בעניין הזה את מה שהוא היה צריך לעשות ואם אתה שואל אותי - אולי זו הסיבה העיקרית לכך שאנחנו נמצאים במצב שבו אנו נמצאים כיום, אני לפחות אומר את הדברים לאנשים בצורה מפורשת ולא מוכר להם דברים״.

בני גנץ
צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בישיבת הממשלה אתמול נרשם עימות קצר בין השרים גדעון סער ובני גנץ, סביב אישור הממשלה למנות את עמיר פרץ ליו"ר התעשייה האווירית למרות התנגדות ועדת המינויים.

גנץ ניסה להתנער מהתווית שהוצמדה למינוי כלא ראוי ואמר "אני לא יושב על הכסא הזה (והצביע על כסא ראש הממשלה) בגלל שהגנתי על שומרי הסף". שר המשפטים גדעון סער השיב לגנץ ועקץ: "אתה לא יושב על הכסא הזה בגלל שעשית עסקה עם ביבי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו