הרב אלי סדן
הרב אלי סדן צילום: הלל מאיר/TPS

פרסום ראשון: חתן פרס ישראל הרב אלי סדן, ראש מוסדות "בני דוד" ביישוב עלי, מבהיר הערב בשיחה עם ערוץ 7 כי אינו מצטרף למחאה נגד ממשלת בנט-לפיד כפי שהציגו זאת מארגני המחאה הצפויה בתל אביב.

"יש היום הזדמנות היסטורית לנסות סוף סוף לעשות דבר שלא היה כמותו שנים - לחבר ימין ושמאל, דתיים, מסורתיים וחילונים וחרדים - קואליציה ואופוזיציה, לגבי כמה דברים שעליהם גם נפתלי בנט מסכים - שצריך מדינה יהודית", אמר הרב.

"זה שגם תומכי נתניהו רוצים את ההפגנה הזו, לא בא לידי שום ביטוי בפוסטר שהם מוציאים ומחר יש לי פגישה עם המארגן מטעם הליכוד כדי להבהיר: זו לא הפגנה של תומכי נתניהו או נגד בנט, אנחנו רוצים לקרוא לעם ישראל ולומר שיש לנו הזדמנות היסטורית להפסיק לשנוא אחד את השני ולהתאחד סביב הדברים שרוב עם ישראל מסכים להם. רוב עם ישראל רוצה מדינה יהודית ומבין שצריך לתת לערבים ה׳טובים׳ את מה שמגיע להם אבל להתנהג בתקיפות ובהרתעה כלפי אויבי ישראל ואלה שמגדירים שהם רוצים לפגוע במדינה ישראל".

"אין ברכה אם עם ישראל לא מאוחד ואנחנו חייבים סוף סוף להתאחד וזו מטרתה של ההפגנה". הרב יבהיר למארגנים כי לא יקח חלק אם מטרתה של ההפגנה היא עצרת מחאה נגד הממשלה.

"אני חוזר ואומר - די! לגלי השנאה. די! להסתה ההדדית. די! לקטלוג לאנשים ומפלגות. עם אחד אנחנו. כפי שכתבתי במקור, בואו כולם - מימין ומשמאל, מהקואליציה ומהאופוזיציה, דתיים, חילונים וחרדים - בואו כולם לומר את האמת הפשוטה הזאת: שאף על פי שכל אחד מאיתנו אור קטן, כשכולנו ביחד, דווקא ביחד - כולנו אור איתן".

נציין כי המודעות לעצרת הוצאו מטעם מטה ״הקו האדום״, מטה ״המאבק הלאומי״ ותומכי נתניהו מפורום "315".

הרב סדן הוסיף: "מצפים אנו וקוראים אנו לאחים מכל גווני החברה בישראל להגיע. ולהביע את אמונתנו כי עם אחד אנחנו, עם השב אל ביתו אחר גלות ארוכה".

צילום: הקו האדום
צילום: הקו האדום

מייסד מכינת "בני דוד" ביקש מהדוברים בעצרת לדבר בחיוב "ולחזק את הטוב והנפלא, המתגלה עם שיבתנו לארצנו".

''וקוראים אנו לממשלת ישראל – יש לך אחריות על העם ועל המדינה, אנא שימי המחלוקות והכעסים בצד, וממשי את אחריותך לבנות את האומה על פי יסודות זהותה העצמית ולדאוג לאופייה היהודי של המדינה, ועם זה לקרב ולאהוב את הגר הגר בתוכנו, ובאותו הזמן להילחם עד חורמה כנגד אויבנו'', כתב הרב אלי סדן במכתב מוקדם יותר.

מכתב הרב סדן
מכתב הרב סדן צילום: הקו האדום