לקראת חג החנוכה המסמל את גבורת המכבים, מסביר הרב ארהל'ה הראל, נשיא הישיבה התיכונית בשילה, בסרטון של ארגון חותם, האם ההליכה הזו נגד הזרם קיימת עדיין בימנו.

בסרטון הסביר הרב כי "אנחנו חיים חיים של דבר ה' שמתגלה אלינו והם לא תמיד מתאימים לזרם, אנחנו לא זורמים עם הזרם. מהיום שבאה האומה הישראלית לעולם היא ראתה את עצמה כממשיכת דרכו של אברהם אבינו שמכונה במקרא 'אברהם העברי'. חז"ל דורשים את המילה 'העברי' כמי ששוכן מעברו של הנהר, כל העולם שוכן מעבר אחד ואברהם אבינו שוכן מעבר אחר. אברהם אבינו הוא ילד שגדל בבית שמחנכים בו ומוכרים בו עבודה זרה, הוא משבר ומנתץ את אלילי אביו", תיאר הרב.

בדבריו פרט הרב אהרל'ה כיצד הדברים רלוונטיים לכל אחד מעם ישראל "מאברהם אבינו ועד היום האומה העברית היא אומה שמוכנה לעמוד מעבר לנהר, אומה שמחנכת אותנו לא להיות כמו דגים ששוחים בנהר עם כיוון הזרם - אלא מהדגים הבודדים שמסוגלים לשחות גם נגד הזרם.

זה משהו מהותי לעם ישראל, היינו כאלה תמיד. כשיצאנו ממצרים קיבלנו תורה שהייתה מנוגדת לכל מה שהעולם חשב, וגם היום אנחנו מחויבים ונדרשים ונקראים להיות בניו של אברהם העברי. כל העולם כולו, עם תרבותו, עם דרכו, הולך בכיוון מסוים", הסביר הרב ארהל'ה.

בסיום דבריו, קרא הרב להמשיך בדרך האמת של עם ישראל "אנחנו עומדים מעבר לנהר, אנחנו חיים חיים של דבר ה' שמתגלה אלינו והם לא תמיד מתאימים לזרם. אנחנו לא זורמים עם הזרם, להפך, אנחנו מאוד גאים להיות אלה שהולכים עם האמת שלנו, קשה, קלה, נעימה, לא נעימה, זה בכלל לא משנה - אנחנו הולכים עם המהלך הגדול שאברהם אבינו כיוון אותנו אליו להיות עבריים אמיתיים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו