השר לשירות דת מתן כהנא המשיך הערב את מסורת הדלקת הנרות בשער הר הבית של שרי הממשלה בשנים האחרונות והדליק נר שני של חנוכה בשער הר הבית, יחד עם הרב שמשון אלבוים ראש מינהלת הר הבית.

השר לשירותי דת כהנא שיבח את מינהלת הר הבית על פעילותה ואמר: "אנחנו נמצאים בכניסה למקום הכי קדוש לעם ישראל ואנחנו מתפללים שלוש פעמים ביום לפחות ׳יהי רצון שיבנה בית המקדש במהרה בימינו׳ וגם בברכת המזון״.

"אנחנו מתפללים שלוש פעמים ביום לחזור למקום הקדוש לעם היהודי וכך גם בכל ברכת המזון. אני מברך על הפעילות שלכם להחזיק את המקום הזה בתודעה, ולהזכיר לנו את המקום הקדוש", דברי השר כהנא.

לפני כן נטל כהנא חלק בטקס הדלקת הנרות שנערך בכותל המערבי ודיבר על חשיבות האחדות בעם ישראל.

״בימי החנוכה אנו מציינים את הנס הגדול שקרה לעם ישראל בימי בית חשמונאי. את הניצחון הגדול שלנו על היוונים. זה שהקב"ה נתן רבים ביד מעטים, רשעים ביד צדיקים, זדים ביד עוסקי תורתך״.

״אבל עם זאת צריך גם לזכור כי כבר בדור של בניו של מתתיהו החל הפילוג בעם ולאחר 73 שנה בניה של שלומציון רבו אחד עם השני ואפשרו לרומאים לכבוש את הארץ ולהחריב את בית המקדש״.

״המסר לכולנו מהסיפור של בית חשמונאי שעל כולנו מוטלת החובה לעשות הכל כדי להיות מאוחדים. שום נס לא יעזור לנו אם לא נהיה מאוחדים״, סיכם כהנא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו