איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר עוצמה יהודית חבר הכנסת איתמר בן גביר יוזם הצעת חוק חדשה לפיה ייאסר על אנשי הוראה לתמוך בטרור - ומי שיוכח שתמך בטרור יפוטר מתפקידו.

בעיתון ׳ישראל היום׳ דווח כי חוק כזה מעולם לא נכנס לספר החוקים כי עד היום, כנראה, לא הייתה מחשבה על אפשרות כזו, עד להופעת המורה המחבל מירושלים שרצח בשבוע שעבר את אלי קיי הי״ד בפיגוע הירי בעיר העתיקה.

בדברי ההסבר של הצעת החוק נכתב כי "בשנים האחרונות התגברו מקרים שבהם מורים המועסקים בבתי ספר שבמימון משרד החינוך הביעו תמיכה במעשי טרור או בארגוני טרור הפועלים נגד קיומו של העם היהודי. כך לדוגמה, בשבוע שעבר ביצע מחבל נאלח פיגוע שבו נרצח אליהו דוד קיי הי"ד, ואותו מחבל הועסק כמורה בבית ספר שבתמיכת משרד החינוך, אף שהיה ידוע למשטרת ישראל כי מדובר באיש חמאס".

כמו כן, נכתב כי "חוק החינוך הממלכתי קובע את הנורמות הבסיסיות של מערכת החינוך בישראל. משאלו הם פני הדברים, נדרשת אמירה ברורה נגד תמיכה במעשי טרור או בארגוני טרור מצד מורים, מפקחים ועובדי משרד החינוך. לאור זאת מוצע כי תוקם ועדה שתאפשר פיטורי אנשי צוות שמעורבים בתמיכה בטרור או משויכים לארגון טרור, ונקבע איסור בדבר הפצת תעמולת טרור בבית הספר".

בן גביר, אמר כי "מנתונים שמסר משרד החינוך בכנסת עולה שאין למערכת תשובה למורים תומכי חמאס, ואיש גם לא מפקח עליהם. במצב כזה הצעת החוק שהגשתי חשובה והכרחית לביטחון מדינת ישראל".

"מקווה שהאחריות הלאומית תגבר גם אצל הקואליציה שתצביע יחד איתנו בעד פיטורי מורים מהחמאס. מי שלא נאמן לישראל לא יכול להיות מורה בבית ספר. מי שתומך בטרור צריך לעוף מהכיתה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו