תלמידי שדרות מתנדבים
תלמידי שדרות מתנדבים צילום: ישיבת ההסדר שדרות

בישיבת ההסדר בשדרות החליטו כי כחלק מפעילות הישיבה למען הקהילה, יוזמנו בכל שבת לשהות בישיבה נערים בעלי צרכים מיוחדים משדרות והסביבה.

השבת אחרונה הייתה הפעם הראשונה בה נערך המיזם. לכל נער שהתארח בנופשון הוצמדו שני מתנדבים מתלמידי הישיבה אשר ליוו אותו במהלך השבת ודאגו לכל צרכיו.

את השבת העבירו הנערים והמתנדבים באווירת שמחה. הנערים חוו שבת בישיבה, חלקם לראשונה, ואת החוויה של שבת מחוץ לבית. לקראת שבת הם השתתפו בקבלת שבת מוזיקלית עם הרב מרדכי כהן, הדרכה בפינת החי של מרכז חוסן שדרות, וביקור בפארק מוסקוביץ' הסמוך למתחם הישיבה.

רכז השבת, ינון כהן, סיכם: "הייתה אווירה של שמחה ועשיה, המתנדבים התמסרו לחניכים והייתה תמיכה והתגייסות מצד כל הנהלת הישיבה להוציא את השבת הזו לפועל".

במוצאי השבת כתבה ריקי חסאן, אם לנער ששהה בשבת בישיבה, למתנדבים: "מתנדבים אלופים! תודה רבה על שבת של כוחות לנו ולאליהו. מדהים לראות את תפארת עם ישראל שעושים המון בשביל אחרים. שלחנו את אליהו עם חששות, אך קיבלנו אותו חזרה שמח ומרוצה. ניכר כי הוא ממש נהנה בשבת. יישר כוח על המחשבה, ההשקעה. הנתינה והאהבה. מעריכים מאוד".

"התחלנו השבת את אחד הפרויקטים היותר מרגשים וחשובים, שבתות נופש לילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים משדרות והסביבה". אמר רובי אדרי סמנכ"ל הישיבה. "הילדים המדהימים התארחו אצלנו בישיבה. וכל ילד זכה לשני מתנדבים מתלמידי הישיבה שליוו אותו במהלך השבת. כאשר המטרה שלנו היא להקל מעט על ההורים והמשפחה שעוטפים אותם באהבה 24/7. הכשרנו מתחם כיפי ומיוחד שמיועד לילדים להפוך להם את השבת לחוויה נהדרת".

"אנחנו רוצים ומתכוונים להפוך את הפרויקט הזה למיזם קבוע ולאפשר לילדים המדהימים הללו להגיע באופן קבוע לישיבה בשבתות וחגים" הוסיף. "תודה לראש עיריית שדרות מר אלון דוידי ולאגף הרווחה על היוזמה, הדחיפה והליווי ותודה למתנדבים התותחים שלנו בישיבה".

ראש הישיבה, הרב דוד פנדל: "אשרינו שזכינו לשבת שלמה של גמילות חסדים. בעז"ה זה פתיחה לעוד הרבה שבתות של חיבורים ונתינה. אנו גאים להיות שותפים לרעיון הנפלא שבחורי הישיבה חכמי לב שלוקחים מצוות יעסקו בחסד הזה. החיבור הנפלא של תורה וגמילות חסדים כדבעי מזכה את כולנו ובעזרת ה׳ זו התחלה של מצווה גוררת מצווה ומילוי החזון שישיבות הם מרכזים של קידוש ה׳ ועשיית טוב".