ח"כ משה גפני (יהדות התורה) רתח על היחס שקיבלו אדמו"רים ורבנים מצד שר התקשורת יועז הנדל בפגישה איתו אתמול (שני) במשרד התקשורת בירושלים.

כזכור, פגישה נדירה התקיימה אתמול בין אדמו"רים, ראשי ישיבות ורבנים בכירים מהמגזר החרדי, ובין שר התקשורת הנדל.

שר התקשורת מקדם לאחרונה מהלך שמעורר התנגדות מצד בכירים במגזר החרדי. הוא פועל להגבלת האפשרות של חברות הסלולר לחסום מספרים לקווי טלפון "כשרים", שנמצאים תחת פיקוח של ועדת הרבנים לענייני תקשורת.

בפגישה השתתפו האדמו"ר מוויזניץ, מבכירי האדמו"רים החרדים בישראל; הרב ראובן אלבז, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס; הרב אליעזר יהודה פינקל, ראש הישיבה הגדולה מיר בירושלים, והרב משה צדקה, ראש ישיבת פורת יוסף.

השר הנדל אמר לרבנים בין השאר: "אני מרגיש שאני עגלה מלאה לגמרי. אני מכבד אתכם מאוד, אבל מרגיש נוח לשבת איתכם ולומר שאני דואג לילדיי כמו שאתם דואגים לילדיכם, בדיוק באותה המידה. אנחנו צריכים להסתכל על הפרטים, ובסוף הוויכוח האמיתי שנמצא על השולחן הוא איך מתייחסים למדינת ישראל ואם מדינת ישראל יכולה להסדיר את מה שקורה במרחבה".

ח"כ גפני אמר היום במליאת הכנסת: "לא מדבר על הפגישה עצמה, אני מדבר על ההתנהגות שלו. שר בממשלה, שאני לא יודע בדיוק מי עומד מאחוריו. הוא דיבר בשחצנות כזאת, בחוצפה, לאדמו"רים גדולים ורבנים שמאחוריהם עומדים אלפי משפחות שמקבלים את המרות שלהם ואת האנשים האלה כאוטוריטה חד משמעית".

לדבריו, "הוא דיבר אליהם באופן כל כך לא יפה. הוא אפילו לא ידע להגיד מי אמר את העגלה המלאה והעגלה הריקה, שזה היה עם החזון איש (השר הנדל קישר את המשל לחפץ חיים, י"ג). בן גוריון לפחות היה לו את הכבוד לבוא לחזון איש הביתה לבני ברק. הוא (השר הנדל, י"ג) ישב כמו איזה פריץ בלי כיפה, עם אדמו"רים, עם רבנים".

"את מי הוא מייצג כשהוא נכנס למפלגה של תקווה חדשה בגלל שלא הייתה לו שום אפשרות אחרת? דבר כזה אנחנו לא מכירים בציבוריות הישראלית. גם כאלה שחולקים לא מדברים בצורה כזאת. שיתבייש לו. הוא לא מתאים להיות שר בממשלה, אפילו לא חבר כנסת", כך ח"כ משה גפני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו