התזמורת הסימפונית ירושלים
התזמורת הסימפונית ירושלים צילום: כפיר בולוטין

פסטיבל הללויה, אותו תשיק התזמורת הסימפונית ירושלים במהלך חודש דצמבר הקרוב, מחדש ומעדכן את פסטיבל "ליטורגיקה" עמו הייתה מזוהה התזמורת הסימפונית ירושלים בעבר.

המהדורה המחודשת של הפסטיבל מוקדשת לספר "תהילים", ומתבססת על פסוקיו שהפכו לנכס צאן ברזל בכל הדתות. לאורך מאות בשנים מלחינים משלוש הדתות הוקסמו מן היופי הציורי ומן העוצמה שבפסוקיו.

התזמורת הסימפונית ירושלים תארח ותבצע את הטקסטים והמוזיקה שנכתבו בהשראת המזמורים, מימי דוד המלך ועד לזמן הזה. הפסטיבל ייערך באולמות שונים ברחבי ירושלים: תיאטרון ירושלים, אולם ימק"א ובנייני האומה.

"ספר תהילים מכיל 150 מזמורי הלל חדורי רגש הודיה" אומר סטיבן סלואן, המנהל המוסיקלי של הסימפונית ירושלים שיזם את הפסטיבל המחודש. "זהו הרגש הרוחני הבסיסי ביותר: תודה והוקרה לאל, לכוח עליון ונשגב, על העולם ועל הטוב שבו".

"אנחנו נרגשים לקיים את פסטיבל הללויה כאן בירושלים, בעיר המקודשת ליהדות, הנצרות והאסלאם, בחודש בו הנוצרים חוגגים את חג המולד והיהודים את חג החנוכה".

מופע הפתיחה יכלול לא פחות מ200 אמנים על הבמה בתאטרון ירושלים. הקונצרט החגיגי, שיקרא 'פיירוז כותב תהילים (זָבּוּר)', מפגיש את יצירותיהם של המלחין הישראלי פאול בן-חיים לצידו המלחין האמריקני מוחמד פיירוז בבכורה ישראלית – זבור, בניצוחו של סטנלי ספרבר יחד עם הסימפונית ירושלים וארבע מקהלות.

עמיר בניון
צילום: משה נחומוביץ

בהמשך הפסטיבל הקהל ייהנה מתזמורת פירקת אל-נור שתופיע ביחד עם עמיר בניון בלהיטיו הגדולים של הזמר, לצד פסוקי תהילים בעיבודים מיוחדים של התזמורת בניצוחו של אריאל כהן. מופעים של החזנים שי אברמסון ודודו פישר ועוד ועוד מופעים...

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו