איך לגרום לאהבה לפרוח?
איך לגרום לאהבה לפרוח?צילום: shutterstock

מה ההבדל העיקרי בין אור ובין חושך?

נכון, באור רואים ובחושך לא רואים. אבל זו התוצאה. מהי הסיבה? מה גורם להבדל? תחשבו רגע לפני קוראים, ההבדל הוא פשוט, באור מושקעת אנרגיה. ובחושך לא. כשיש אור - זאת אומרת שיש מישהו או מישהו שמשקיע אנרגיה כדי ליצור אותו.

הנר מאיר כי הוא שורף שעווה או שמן, שמישהו טרח לייצר. הבית מואר כי יש איפשהו תחנת כוח ששורפת דלק, או מנצלת את המים או השמש. כדי לחולל את אור השמש מושקעת אנרגיה עצומה בהיתוך גרעיני.

והחושך? זה מה שקורה כשלא מושקעת אנרגיה. האור מסמל את היכולת שלנו להזיז, לשנות ולחיות.

אור השמן מסמל חוכמה כי צריך להשקיע כדי להיות חכם. זה לא נהיה לבד. האש מסמלת יצירה אנושית. האש זה מה שמאפשר לבני אדם לגייס את כוחות הטבע לטובתנו.

אני חושב שיש כאן עיקרון לכל דבר שעושים בחיים. המצב ה״טבעי״ של כל דבר - זה להתקרר ולהחשיך. כדי לגרום לכך שיהיה אור וחיים - צריך להשקיע אנרגיה במערכת. שום דבר לא נהיה מואר מעצמו.

חוכמה לא נהיית מזה שנרשמת לאוניברסיטה. הצלחה לא באה כי הופעת לעבודה או פתחת ״עוסק מורשה״.

שום דבר טוב לא קורה מעצמו. ובפרט זה נכון בהתפתחות זוגית. הרבה אנשים חיים את הזוגיות שלהם כאילו שאהבה וקשר זוגי זה משהו שפשוט קורה. מתחתנים, שוכרים דירה, ואז האהבה תפרח. אבל זה לא נכון. אין שום תהליך בטבע שמתקדם בלי שמושקעת בו אנרגיה.

נניח שיש זוג עם התחלה טובה: מתאימים, התחילו עם התאהבות גדולה, מוכשרים ואינטיליגנטיים. אבל, יש להם אמונה שאהבה זה דבר שפשוט ממשיך מכוח עצמו. יעברו שנה, שנתיים, שלוש, והם יתחילו לשאול את עצמם מה לא בסדר, למה האהבה חומקת להם. כל אחד מהם יתחיל להאשים את עצמו, וגם את השני. הם עלולים למצוא את עצמם בזוגיות שנגמר לה הכוח.

ונניח שיש זוג עם תנאי פתיחה לא הכי טובים: רקע קצת קשה, התחתנו בלי התאהבות גדולה. אבל כל אחד מהם חושב כל הזמן: מה צריך לעשות כדי להוסיף לזוגיות הזו? ליצור עוד אהבה, חברות, קרבה ותשוקה? יעברו שנים, והזוגיות שלהם תצמח לרמות יותר ויותר גבוהות.

אנחנו מאמינים שזוגיות זה משהו שצריך לטפח אותו ולהזין אותו וללמוד אותו. זה מה שמניע אותנו בפרויקט שניים בריבוע - לעזור לזוגות להשקיע בזוגיות ובאהבה ובמשפחה שלהם.

אנחנו רוצים להזמין אתכם לכנס אינטרנטי מדהים, פתוח, וחינמי 'להאיר ולעורר את האהבה בזוגיות.

נדבר על דברים שמאירים את הזוגיות שלנו כל ערב מחדש וכל שנה מחדש.

הכנס יערך ביום חמישי כח' כסלו (2.12) בשעה 19:30. בהשתתפות סיוון רהב מאיר, הרב יוני לביא, הבדרנית הקורעת והמרגשת חנה הכהן אלורו ובהנחיית אפרת ואלעד צור מנהלי התוכן בפרויקט שניים בריבוע.

הירשמו עכשיו בלחיצה כאן - ללא עלות!