ארכיון
ארכיון צילום: דוברות המשטרה

שני ערבים הגיעו אתמול (שני) למטע של החקלאי שלומי ליד זכרון יעקב, צעקו ״נהרוג את היהודים״, ירו 21 יריות על המשאית של שלומי ונעלמו.

הערבים הגיעו למטעי שפיה, בין זכרון יעקב לפוריידיס, וליד הפועלים ריססו את המשאית בעשרות כדורים תוך שצעקו "נחסל אתכם", נקבו בשמו של בעל הקרקע היהודי ואחר כך הסתלקו.

המשטרה עצרה שלושה תושבי פוריידיס בני 54-20 בחשד לירי. בנו של שלומי, המנהל את החלקה עמו, אמר לאתר "וואלה" כי אין לו מושג מה עומד מאחורי האירוע החריג: "אף פעם לא דיברו איתנו. אף פעם לא ביקשו מאיתנו משהו. אנחנו יושבים על האדמה הזו מאז העליה הראשונה. אנחנו לא מסוכסכים עם אף אחד. אין לי מושג מה הם רצו. אולי להפחיד. הם לא אמרו אז אנחנו לא יודעים.

''פעם כשהיו בעיות או סכסוכים או חילוקי דעות אז אנשים היו מדברים במדינה. היום יורים. זה הכל. הדור השתנה, בטח של הצעירים שלהם. אולי המשהו הזה בא אחרי שיורים ומפחידים. אולי זה עוד יבוא. אולי המשהו הזה הוא כדי שלא יהיו בעיות בעתיד", הוסיף הבן. "זאת המציאות. נתמודד איתה. היום חזרנו כבר לשטח. ברור".

ח"כ יואב גלנט מהליכוד הגיב: ''‏אנו חיים במדינה בה לא מדווחים על פיגועים כנגד יהודים, תחת הממשלה היהודית - פלשתינאית הראשונה. ‏חייבים להחזיר את הביטחון לתושבי הארץ - דם יהודי אינו הפקר''.