ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

שר הבריאות ניצן הורוביץ ושר האוצר אביגדור ליברמן סיירו יחד בבית החולים סורוקה בבאר שבע, ושניהם השמיעו קריאה דומה בעקבות התפרצות זן האומיקרון של הקורונה.

הורוביץ אמר: "המצב בשליטה ואין צורך להיכנס לפאניקה. צפינו כניסה של וריאנט נוסף, נערכנו לזה – ואנחנו מוכנים".

עוד הוסיף שר הבריאות כי "כבר עכשיו יש מקום לאופטימיות, ויש אינדיקציות ראשוניות שמי שמחוסן בתוקף – בבוסטר, יהיה מוגן גם מפני הווריאנט הזה".

שר האוצר ליברמן אמר לגבי הזן החדש, "אין סיבה להיכנס לבהלה ואין סיבה להיכנס לשאננות. צריך לחסן את כל האוכלוסייה אבל להמשיך את החיים לצד הקורונה. אני יוצא מכאן אופטימי. אנחנו יודעים מה לעשות ואיך לעשות ואנחנו מגבים בתקציבים כל החלטה שהמתקבלת''.

על הביקור המשותף בסורוקה סיפר ליברמן: ''עצם העובדה ששר האוצר ושר הבריאות נמצאים פה ביחד ורואים את הדברים עין בעין זה סמל של יציבות הן למערכת הבריאות, הן לכלכלת ישראל והן למערכת הפוליטית.

''אין כמו מראה עיניים, סיירנו בבית חולים ואפשר לראות מה זה חוסר תכנון, חוסר הבנה, הזנחה - כמה הדרום זקוק לשירותי בריאות איכותיים. בניגוד לממשלות אחרות אנחנו מעלים את שירותי הבריאות לא רק על ראש שמחתנו ואלא גם על ראש תקציבינו, כי התקציבים למשרד הבריאות הם חסרי תקדים''.

לדברי ליברמן ''ההחלטה להקים שני בתי חולים בצפון ובדרום אלו החלטות שיש להם תוקף מעשי. ההחלטה להקים פה בדרום בית חולים נוסף עברה ב-2014 רק ששכחו לתקצב אותה - תצא תוכנית מפורטת כבר השנה. כמה שיותר מהר נראה את הבית חולים השני מוקם כאן בבאר שבע, ומאותו רגע שני בתי חולים ישרתו את האזור''.

''לגבי הדרום והנגב בחישוב הכי זהיר אנחנו הולכים להשקיע פה יותר מ-50 מיליארד שקלים בשנים הקרובות- רכבת נוספת, רכבת קלה, העברת תעש לרמת בקע, הקמת בית חולים חדש, הקמת פארק הייטק. אלו יהפכו את ב"ש למטרופולין אמיתי של הדרום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו