לפיד ומקרון
לפיד ומקרון צילום: Quentin Crestinu

שר החוץ יאיר לפיד נועד הערב (שלישי) עם נשיא צרפת עמנואל מקרון בפריז, לפגישה ''ארוכה וחמה'' כפי שהוגדר בסביבת לפיד.

במהלך הפגישה נידון בהרחבה חידוש השיחות עם איראן. שר החוץ חזר והדגיש את העמדה הישראלית שלפיה איראן מנסה למשוך זמן על מנת להתקדם עם תוכנית הגרעין שלה.

לפיד הדגיש את הצורך המיידי להחזיר את הסנקציות על איראן מצד המעצמות, וקרא להכין "PLAN B" לבלימת ההתחמשות הגרעינית של איראן.

בהמשך שוחחו שר החוץ לפיד ונשיא צרפת על היחסים הבילטראליים בין המדינות ועל האפשרויות להרחיב ולהעמיק את שיתוף הפעולה בנושאים ביטחוניים, כלכליים ועוד.

"אני מסיים עכשיו שלושה ימים של שיחות בלונדון ופריז עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, עם שרת החוץ, עם נשיא צרפת עמנואל מקרון - על הגרעין האיראני, במקביל לשיחות הגרעין בווינה", אמר לפיד.

"אחרי הרבה מאוד שנים עמדתה של ישראל נשמעת ועמדתה של ישראל נחרצת. אסור להסיר את הסנקציות מאיראן. צריך להדק את הסנקציות, צריך לשים על איראן איום צבאי אמיתי כי רק זה ימנע ממנה להמשיך במירוץ שלה לגרעין. המירוץ לא נעצר כאן והמירוץ לא נעצר בשיחות בוינה''.

לדברי לפיד, "יחד עם ראש הממשלה בנט יחד עם שר הביטחון גנץ שנוסע לווישנגטון בשבוע הבא, אנחנו נמשיך לעבוד כדי שהעולם יבין את האיום האיראני במלואו''.

ראש הממשלה נפתלי בנט קרא אתמול (שני) למעצמות שלא להסיר את הסנקציות על איראן, עם חידוש שיחות הגרעין בווינה.

"היום איראן תגיע למשא ומתן בוינה עם מטרה ברורה: להסיר את הסנקציות, בתמורה לכלום כמעט", אמר בנט. "לאיראן לא מגיע לקבל שום מענקים, שום עסקאות במחיר מציאה ושום הסרת סנקציות בתמורה לאכזריות שלהם. אני קורא לבעלות בריתנו ברחבי העולם: אל תיכנעו לסחטנות הגרעינית של איראן".

שר החוץ יאיר לפיד התייחס גם הוא לשיחות אירוע עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון בלונדון. "חברותנו עם בריטניה תבוא לידי ביטוי בחודשים הקרובים בנחישות המשותפת שלנו למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני, בכל מחיר", אמר לפיד. "ישראל תמיד תגן על עצמה, אבל אנחנו יודעים שאנחנו לא לבד. והיד שלנו מושטת לשלום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו