אביו של יהודה גואטה עם החנוכיה
אביו של יהודה גואטה עם החנוכיה צילום: באדיבות המצלם

חצי שנה חלפה מאז הפיגוע הקשה בו מחבל פתח באש מטווח קצר לעבר שלושה מתלמידי ישיבת ההסדר איתמר בצומת תפוח בו נפצע אנושות יהודה גואטה הי"ד שלאחר ארבעה ימי מאבק נפטר מפצעיו, כשהפצוע השני בניה פרץ נפצע באורח קשה מאוד ונמצא מאז בהליך שיקום ארוך.

השבוע התייצבו תלמידי הישיבה המשתייכת לבית איגוד ישיבות ההסדר בבית משפחת גואטה והעניקו לבני המשפחה חנוכייה העשויה מאבן שנחצבה משטח הישיבה החדש לזכר יהודה ז"ל. החנוכייה נעשתה על ידי האמן אסף קדרון שאף הוא לומד רבות בישיבה.

לאחר מכן הגיעו תלמידי הישיבה למיטתו של בניה פרץ והעניקו לו חנוכייה זהה. מאז הפיגוע הקשה הישיבה בקשר רצוף עם בני המשפחות ומחבקים בחיבוק גדול את בני משפחת גואטה ופוקדים אותם בקביעות בביתם, כשבנוסף תלמידי הישיבה וראשיה מלווים בצמידות את בניה במסע השיקום בבית החולים.

אלישע גואטה, אביו של יהודה הי"ד סיפר, "החלטת הישיבה להנצחת שמו של יהודה מחזקת אותנו מאוד. זו תשובה ניצחת לטרוריסטים הבוחרים במוות כאמונה ודרך חיים, כאשר אנחנו בוחרים בחיים וגם נצח ישראל לא ישקר".

ראש הישיבה, הרב יהושע ון דייק הוסיף, "בימי חנוכה אלו בהם אנו מוסיפים והולכים נר אחר נר, יום אחר יום אנו מחויבים להמשיך צעד אחר צעד, להתקדם, להעמיק ולרומם את לימוד התורה בישיבתנו ביתר שאת. זאת על מנת שרבים נוספים יבואו וילכו בדרכו של יהודה הי"ד. ריבוי התורה ולומדיה מעצים את כוחו הרוחני של העם, מאחד אותו, והוא המניע העיקרי לצדקת דרכנו בהתיישבותנו בכל מרחבי ארצנו, וזה הניצחון האמיתי כנגד אויבנו. ב"ה, אנו רואים התקדמות במצבו של בניה, אבל עדיין זקוקים לרחמי שמיים מרובים ומבקשים מכל מי שיכול להמשיך ולהרבות תפילה להחלמתו של בניה ישראל בן אביבה בתוך שאר חולי ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו