השליח האנגלי
השליח האנגלי צילום: קולנוע לב

לא יכול היה להיות עיתוי מתאים יותר מאשר תחילת השיחות בין ארצות הברית לאיראן בוינה על נושא הגרעין,כדי להעלות על האקרנים בארץ את הסרט 'השליח האנגלי'.

כאז גם עתה. סיפור הסרט החדש עוסק בימים של שנות השישים של המאה הקודמת, במאבק הכוחני והעוצמתי בין ארצות הברית לברית המועצות בנושא הצבת הטילים בקובה.

מעט היסטוריה. ב 13 ימים בשלהי חודש אוקטובר 1962 התחולל משבר בין ברית המועצות לארצות הברית סביב הצבתם של טילים בליסטיים בעלי ראש נפץ גרעיני בקובה.

סיכום בין מנהיג ברית המועצות חרוצ'וב לבין מנהיג קובה, הביא לסיכום על הצבת הטילים ואכן מטוס ביון אמריקני צילם את המתקנים על אדמת קובה. כל זאת על סמך מידע מודיעיני רב ערך שסביבו נסוב הסרט.

בצל 'המלחמה הקרה' מתקבל מכתב מסתורי בסוכנות הביון הבריטית ומזהיר אותה מהאפשרות הממשית למלחמה גרעינית בין ברית המועצות לארצות המערב.

המכתב, עושה רושם, הגיע מבכיר בממשל הסובייטי – וברור שיש כאן הזדמנות יוצאת דופן לנסות ליצור קשר עם האויב, ובתקווה להציל את העולם ממלחמה איומה שתגבה אלפי קורבנות.

המשימה למצוא את האדם הנכון ליצירת קשר הריגול נופלת על סוכנת צעירה בשם אמילי, ומכל האנשים היא בוחרת בגרוויל וויין – איש עסקים אנגלי פשוט, אחד מרבים אחרים שמנסים לסגור את החודש, שלא בטוח שיש לו מושג למה הוא נכנס…

https://www.dropbox.com/s/pao16xa4jdj7fjg/THE_COURIER_CLIP%2003.mp4?dl=0

הסרט, הינו דרמה המבוססת על סיפור אמיתי, שהפך שאת האירועים לסרט ריגול מרתק. בכיכובם של המועמד לאוסקר בנדיקט קאמברבאץ' וזוכת האמי רייצ'ל ברוסנהאן.

118 דקות מרתקות, מלמדות ומעשירות על יחסי ארצות הברית וברית המועצות של אותם הימים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו