עדן בן זקן
עדן בן זקןצילום: Hadas Parush/Flash90

YouTube מסכמת שנה עם דירוג הסרטונים והקליפים הטרנדיים ביותר בישראל ב-2021. הדירוג כולל את היוצרים, התוכניות והמוזיקה שליוו אותנו בשנה הלועזית החולפת.

המנצח הגדול של השנה במוזיקה הוא שיתוף הפעולה של מלכת השושנים, עדן בן זקן וה- DJ איתי גלו, "מועבט", שהתברג במקום הראשון עם למעלה מ-22 מיליון צפיות. שיר נוסף של הזמרת, ״ברחובות של תל אביב״, הגיע למקום החמישי. זו הפעם הראשונה שזמרת תופסת את המקום הראשון בסיכומי השנה של YouTube בישראל וגם הפעם הראשונה ששני שירים של אותה זמרת מדורגים בחמישיה הפותחת.

"זו היתה שנה מדהימה עבורי" מסרה עדן, "והתרגשתי מאוד מהבשורה על ההישג המדהים הזה, תודה רבה לקהל שלי שלא מפסיק להצביע ברגליים, זה מחמם את הלב. הזכייה הזו מסמלת גם תעודת כבוד לקול הנשי בישראל, יש פה יופי של זמרות ויוצרות ואני גאה מאוד מאוד שלראשונה זמרת נשית מובילה את המצעד."

למקום השני הגיע הקאמבק של רן דנקר, "בית משוגעים", עם למעלה מ-18 מיליון צפיות ו״גדל לי קצת זקן״ של עדן חסון עם 16 מיליון צפיות שחותם את שלושת הלהיטים הגדולים של השנה.

נוסף על "מועבט", עוד שני שירים שהתברגו בחמשת המקומות הראשונים הם פרי שיתופי פעולה עם השמות החמים ביותר בקרב המפיקים המוזיקליים בישראל, אשר נראה שמהווים מקפצה לצמרת המצעדים והדירוגים השנתיים: רן דנקר במקום השני, כאמור, בהפקה של ג'ורדי ועומר אדם במקום הרביעי עם "פרצופים" בהפקת ג'וני גולדשטיין.

בראש הסרטונים הטרנדיים ביותר, פרק הבכורה בעונה השלישית של ״קופה ראשית״ של "כאן", שמחזק את מעמדו כיצרן להיטים, עם עוד שתי הפקות שנכנסו לעשירייה הראשונה: פרק הבכורה של ״המפקדת״ שהגיע למקום השלישי ו״קארפול קריוקי עם אודי כגן״ עם האורחים נועה קירל ויונתן מרגי, המדורג במקום השמיני, מזכרת מהזוגיות של השניים, שהסתיימה השנה. התחקיר של חטיבת החדשות של התאגיד, המאשים את כוכבי הרשת מישל טרוני ודניס צרקוב בהונאה, מדורג במקום התשיעי.

למקום השני ברשימת הסרטונים הטרנדיים ביותר הגיע פרק הבכורה של הסדרה ״בני אור״ של yes. המעבר של תמיר בר לארץ נהדרת הביא את ״סבא אורי לא היה גייז״ למקום הרביעי, לאחר שבשנה שעברה הוא קטף את המקום הראשון עם אופרת הראפ ״עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי״ של כאן. סרטון המתעד את הארמון הסודי של פוטין שעלה בערוץ של אלכסי נבלני, ממובילי המתנגדים נגד פוטין, הגיע למקום החמישי.

גם נציגות מגזרית לא נעדרת משתי הרשימות, ובאופן סימבולי בשתיהן היא קוטפת את המקום השביעי - ברשימת הקליפים הנצפים עושה זאת ישי ריבו עם הלהיט שלו סיבת הסיבות, וברשימת הסרטונים עושה זאת אלירן מלכה עם פרק הפתיחה של העונה השנייה של שבאבניקים.