קארין אלהרר
קארין אלהרר Photo by Gili Yaari /Flash90

על רקע אינדיקציות ראשוניות שמחוסנים לקורונה באופן מלא מוגנים ברמה גבוהה מפני וריאינט האומריקון, שרת האנרגיה קארין אלהרר אומרת הבוקר (רביעי) לכאן רשת ב כי היא מתנגדת לחובת חיסון.

על ההחלטה שהנהיגו באוסטריה לחייב אנשים להתחסן, וההחלטה להנהיג קנסות ללא מחוסנים מעל גיל 60 ביוון, אמרה השרה: "אני לא מאמינה בחיסונים בכוח, אני פשוט חושבת שזה לא יעבוד. לא רואה איך אפשר לחייב אדם להזריק חומר לגופו. אני גם מגנה התנהלות אלימה של מתנגדי חיסונים, אפשר להתנגד אך לא להיות אלים ולעומתי. קוראת לכל מי שיכול ללכת להתחסן".

בריאיון לאילאיל שחר אמרה השרה על הימנעותה בהצבעה על איכוני שב"כ כי "עמדתי היתה להתנגד. זה כלי נוראי, לא מתאים לעניין אזרחי. מצד שני אמרו לנו שהמצב יכול להיות קטסטרופלי וכולנו נצטער. ביקשו מאיתנו לתת גרייס קצר ולאשר לתקופה קצרה. האישור הוא עד יום חמישי ב-12 בלילה ולאחר מכן יהיה דיון נוסף".

ח"כ גילה גמליאל התראיינה גם היא לכאן רשת ב ואמרה על ההצבעה הצפויה על איכוני שב"כ כי "האבסורד הוא שרבים מהממשלה הזו התנגדו למהלך של הממשלה הקודמת ואמרו 'קץ הדמוקרטיה, ניסיון לשמר שלטון'. הם שיקרו לציבור לטובת אינטרסים פוליטיים - והיום מבצעים מהלכים שהתנגדו להם. זה מראה את הבלוף של התעמולה. השאלה אם הקואליציה תתמוך בחוק".

קודם לכן הלילה, ועדת מומחים המייעצים למנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) המליצו לאשר את השימוש בגלולה שפיתחה יצרנית התרופות "מרק" לטיפול בנגיף קורונה. ההמלצה התקבלה ברוב של 13 תומכים לעומת עשרה מתנגדים, בין היתר משום שהתרופה, ששמה Molnupiravir, הוכחה כמפחיתה במידה מתונה את הסיכון לאשפוז ולתמותה ונוכח סיכון פוטנציאלי לעובר בקרב נשים בהיריון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו