ארנון גלעדי
ארנון גלעדי צילום: פלאש 90

ארנון גלעדי, לשעבר המשנה לראש העיר תל אביב שעבירות מין בקטין, שוחרר הבוקר (רביעי) ממעצר בהסכמת המשטרה.

שמו של גלעדי הותר לפרסום, הוא נדרש להפקיד ערבות עצמית והורחק מהמתלונן למשך 60 יום. כמו כן נאסר עליו לצאת מהארץ.

השופט טל ענר אמר בדיון הארכת מעצר שלשום כי "מדובר באירועים ישנים לפני למעלה מעשור. מאז ועד היום לא הועלו טענות אחרות נגד החשוד".

פרקליטיו של גלעדי עורכי הדין שרון נהרי ואבי חימי מסרו בעקבות שחרורו ממעצר: "מלכתחילה היה מדובר במעצר שלא היה מחויב המציאות ואנו מברכים על השחרור שלו".

כזכור, ארנון גלעדי נעצר בעקבות עדות של צעיר שסיפר כיצד ניצל אותו מינית ושילם לו על יחסי מין. הסיפור נחשף לאחר שהקטין, יאיר (שם בדוי), סיפר ל"ישראל היום" את שאירע לו עם גלעדי, ושיתף את השתלשלות האירועים שהגיעו, לטענתו, לכדי תשלום של החשוד עבור מין.

העדויות נגד העיתונאי גל אוחובסקי וחבר מועצת העיר ת"א איתי פנקס-ארד הציפו אצל יאיר את הסיפור, והוא החליט להתקשר לגלעדי ולהתעמת איתו.

"נפגשנו בבית קפה בתל אביב והטחתי בו האשמות", מספר יאיר. "סיפרתי לו על ההשלכות של המעשים שלו, ואיך הוא גרם לי לשנוא את עצמי. הוא מיד ידע מי אני וזכר את המקרים. הוא לא ביקש סליחה ולא התנצל. הוא בעיקר היה עסוק בלהתבכיין לי על מצבו המשפחתי ועל המצב הבריאותי של כמה מהקרובים אליו. צילמתי את המפגש במצלמה נסתרת והוא גם חשד בזה, אבל רגע לפני שנפרדנו הוא שוב ניסה לגעת בי".

למחרת, גלעדי ניסה לתאם שוב ארוחת ערב עם יאיר, ככל הנראה בניסיון להשתיק אותו ולמנוע ממנו לפנות לתקשורת. "כל תחושת הגועל והטראומה צפו מחדש, והוא חושב שבארוחת ערב הוא יפתור הכל", סיפר יאיר. "במקום לנסות לתקן, הוא עשה הרבה יותר גרוע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו