ניר חפץ
ניר חפץ צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90

בבית המשפט המחוזי בירושלים נמשכת היום (רביעי) חקירתו הנגדית של עד המדינה ניר חפץ

בדיון הוצג חלק מהחקירה שעבר חפץ במשטרה, וחפץ סיפר על התרגילים שביצעו החוקרים במטרה להפעיל עליו לחץ.

בקטע שהוצג בבית המשפט נשמע החוקר אומר לחפץ: "הפצצה שתחטוף ביום יומיים הקרובים תזעזע את עולמך. אתה לא לוקח בחשבון את היכולות שלנו או מה שאנחנו יכולים לעשות. אנחנו 433, שיטות החקירה שלנו הכי דומות לשב״כ. כל מה שאתה מדמיין שיכול להיות- יהיה. אני לא מרמה אותך ניר. הילדים שלך לא ירצו להיות בקשר איתך - גם לא א שתך. ההשלכות מעבר לכלא ולתקשורת- התא המשפחתי שלך בסכנה''.

חפץ הסביר על הקטע הזה כי ''האיום היה ברור. אם לא אספק גרסה יהיה איום על משפחתי''.

החוקר אמר לחפץ בסרטון נוסף מתוך החקירה: "המצב המנטלי שלך יקרוס ממה שיקרה כאן בימים הקרובים. אתה לא תהיה נוכח בסיום התואר של הבת שלך- וזה יקרה, אני אומר לך שזה יקרה. אתה עומד בפני סכנה קיומית לתא המשפחתי שלך".

חפץ תיאר: ''החוקרים השתוללו. התקרבו אלי באופן מאיים, הרגשתי את רסיסי הרוק. צרחות שאי אפשר להבין. וזה לא נגמר…זה לא נגמר. אי אפשר להבין את החקירה הזאת, זה רודף אותך גם אחרי שאתה משתחרר.

''אמרו לי ולעורך הדין שלי שעומדים לבקש הארכת מעצר. בסמיכות זמנים נכנס חוקר שמעולם לא הכרתי ולא ראיתי אותו אח״כ, התקשר בסלולארי לאשתי, מול העיניים שלי, ואמר שעומדים לשחרר אותי ומחר אני בבית. אמרתי לחוקר- למה אתם משחקים ברגשות של המשפחה שלי?! תעזבו את המשפחה. זה חתיכת מהלך מנוול. אחרי התרגיל הזה האריכו לי את המעצר ב-8 ימים.

"תרגיל החקירה הזה הפך בדיחה שמריצים על חשבוני בחדר החקירות. החוקר הראשי בחקירות ראש הממשלה טס באמצע החקירה לחופשה משפחתית. החוקרים צחקו עלי- 'הוא שם ואתה כאן'."

חפץ המשיך לתאר: "במעצר שמו אותי בכלוב מטונף, כמו כלוב של קופים. בהתחלה הכניסו כל מיני עצירים לבושים בכתום שדיברו ערבית, אח״כ הכניסו את העזתיים. אחד מהם זיהה אותי עם נתניהו. הם התחילו לצעוק 'נתניהו נתניהו' ושיקשקו באזיקים. זה יחד עם אירועים נוספים שקרו בתא-חשבתי שאני בסכנה, שלא אצא מזה בחיים.

"הוציאו אותי מהמיטה ב-6 בבוקר לחדר החקירות. לא אכלתי עד ליום שאחרי. כל מה שאכלתי בלהב 433 זה רק סנדוויצ'ים משולשים ממכונה. במעצר שמו לי 5 פרוסות לחם עם ריבה ושוקולד- ככה במשך שבוע- לא אכלתי שום דבר פרט למה שתארתי. תזונה בלתי מתקבלת על הדעת. בלי סכו״ם-שמתי את האוכל על הברכיים ואכלתי.

''שבוע שלם לא ראיתי צלחת, לא מזלג, לא סכו״ם- רק פרוסות לחם שאני אוכל על הברכיים ועל שולחן החקירות. הבנתי שמשחקים בי. ביקשתי טיפול רפואי לפצעים, החוקרים אמרו שאין בלהב רופא- רק בשב״ס, וכשהביאו אותי לשב״ס אחרי חצות- כבר לא היה רופא. אז הבנתי שמשחקים בי. המשחק בין השב״ס למשטרה היה מתואם''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו