הרצוג עם הרפורמים
הרצוג עם הרפורמים צילום: בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג נועד היום (רביעי) עם הגורמים המעורבים בנושא התפילה ברחבת הכותל, ח״כ גלעד קריב, ח״כ אלון טל, נציגים ונציגות מהתנועה הרפורמית בישראל, התנועה המסורתית בישראל וארגון ׳נשות הכותל׳.

בפגישה השתתפו גם מנכ״ל בית הנשיא אייל שויקי והיועצת המשפטית של בית הנשיא עו״ד אודית קורינלדי-סירקיס.

הפגישה התקיימה בהמשך להודעת לשכת הנשיא מהחודש שעבר בדבר יוזמת הנשיא לדיאלוג ולהובלת תהליכים בראשותו של מנכ״ל בית הנשיא בנושא התפילה ברחבת הכותל.

בפגישה הנשיא שמע את עמדותיהם והצעותיהם של נציגי התנועות השונות. הנשיא שב והדגיש כפי שהוא אומר באופן עקבי לכל המעורבים בנושא כי הוא שואף להביא להרגעת הרוחות בכדי למנוע שנאת חינם בשריד מקדשנו.

הרצוג גינה כל סוג של אלימות פיזית ומילולית והוסיף כי הכותל הוא מקום קדוש אליו נשואות עיני כל העם היהודי בארץ ובתפוצות ויש לנהוג באחריות ובאיפוק ולנסות למצוא נתיבות שלום בין כל החלקים בעמינו בארץ ובתפוצות.

רקפת גינסברג, מנכ"לית התנועה המסורתית שהשתתפה בפגישה עם הרצוג, אמרה כי "כותל המשפחות הוא הפתרון האידיאלי למאבקי הכוח המתקיימים כרגע ברחבת הכותל. הוא פתרון שלא רק שאינו לוקח ולו סנטימטר מן הרחבה האורתודוקסית הקיימת, הוא אף מאפשר מקום לתפילה שיוויונית הן ליהודים קונסרבטיבים, רפורמים וחילונים בישראל ובתפוצות אשר חפצים להתפלל תפילה שיוויונית.

"אנו מקווים כי הנשיא, לצד ראש הממשלה, וכל השרים הנוגעים בדבר ישימו קץ למשבר המתמשך אשר מערער את שלמות עם ישראל ומסכן מתפללות ומתפללים ברחבת הכותל", הוסיפה גינסברג.