יו"ר סיעת הליכוד ומרכז סיעות האופוזיציה בכנסת, ח"כ יריב לוין, הדליק הערב (רביעי) נרות חנוכה בשער הר הבית, יחד עם הרב שמשון אלבוים ראש מינהלת הר הבית ונציגי העולים.

לוין המשיך בכך את מסורת שרי הממשלות האחרונות וחברי הכנסת, להדליק את הנרות הכי קרוב שניתן למקום המקדש.

הוא שיבח את מינהלת הר הבית על פעילותה לרווחת העלייה להר הבית ואמר "אני שמח ומתרגש להיות כאן במעמד של הדלקת נרות חנוכה הכי קרוב שאפשר להר הבית".

"המעמד הזה מסמל בעיני שכשם שאנחנו חוגגים את חג החנוכה באור גדול את העבר כך נאיר באור גדול את העתיד, את זכותנו הנצחית הבלתי ניתנת לערעור על העיר ירושלים, ובמיוחד על ליבתה של ירושלים, הר הבית. הפעילות שאתם עושים כאן כדי להבטיח שיהודים יוכלו לעלות להר הבית ויוכלו להתפלל במקום שהוא ליבת העם היהודי, מבורכת וחשובה. הפעילות הזו כבר נושאת פירות משמעותיים. והיא תמשיך ותקרב אותנו עוד יותר למימוש הזכות המלאה שלנו במקום הקדוש והחשוב הזה", אמר לוין.

הוא הוסיף, "זהו המקום שכל יהודי כמה אליו בעבר, בהווה וגם לדורות הבאים שואפים אליו. מסתכלים עליו, ובמקרה שלנו לא רק חולמים עליו אלא גם מגשימים. ישר כוח לכל העושים במלאכה ותודה רבה על הזכות הגדולה שניתנה לי כאן הלילה".

ראש מינהלת הר הבית הרב שמשון אלבוים הודה לח"כ לוין על חלקו בקידום הר הבית בעבר ותיאר בפניו את השינויים במקום ואת המהפך החיובי של משטרת ישראל וממשלות ישראל בשש השנים האחרונות להנגשת ושיפור השירות לעולים להר הבית.

אסף פריד ממינהלת הר הבית ודובר מטה ארגוני המקדש קרא ללוין לעלות בעצמו להר הבית, על פי כללי ההלכה. פריד סיפר לו על קלות העליה כיום ואפשרויות התפילה והחיבור הרוחני במקום לנצח ישראל.