יו"ר השדולה למען הערים המעורבות, ח"כ רות וסרמן לנדה ממפלגת כחול לבן, לא מתכוונת לקחת חלק בצעדת הדגלים שאמורה להתקיים בשבוע הבא באותן ערים.

"לא רק שאני לא אשתתף, אני רוצה לשתף שכמי שעלתה לארץ מתוך ציונות וחיה בעבר בלוד למעלה מעשר שנים, אני גאה מאוד בדגל שלנו אבל חושבת שלצעוד בתוך שכונות ערביות בעיר לוד, אחרי מה שקרה במאי, זו התגרות לשמה", אומרת וסרמן לנדה בראיון לערוץ 7.

כדיפלומטית לשעבר היא התבקשה להתייחס לשיחות הגרעין שחודשו השבוע. "השיחות החלו. יש המון מתחים בין המעצמות והרבה חילוקי דעות בין סין, רוסיה וארה"ב שאינה נוכחת בחדר הדיונים עצמו, אלא יושבת בחוץ ומקבלת עדכונים. האיראנים מציבים תנאים מאוד נוקשים ודורשים להסיר את כל הסנקציות כתנאי לתחילת השיחות, האמריקנים כמובן לא מסכימים. יש סיכוי שיהיה הסכם, אך זה עדיין לא בטוח".

לדבריה, "ישראל במצב שהיא מפסידה בכל סיטואציה. הסכם לא יכול להיות מספיק קשוח כמו שאנחנו רוצים ואם לא יהיה הסכם איראן ממשיכה להתקדם לקראת נשק גרעיני מבלי שיש עליה פיקוח כי היא מונעת מהפקחים להיכנס לאתרים. במקביל לשיחות ולתיאום מוחלט עם ארה"ב, אנחנו חייבים להיות בעלי יכולת צבאית לעשות את כל הנדרש במקרה הצורך".

לשאלה על עמדתה בנוגע לאיכוני השב"כ לחולי הקורונה, סוגייה שנויה במחלוקת בקואליציה השיבה, "איכוני שב"כ, במקרה של הצלת חיים, בראייתי מדובר בדבר שהוא הכרח. מדובר בהוראת שעה, שאכן יש בה חדירה לפרטיות, אבל המטרה היא בריאות הציבור. החובה של הממשלה היא לדאוג לבריאות הציבור. לא כל חברי הקואליציה מסכימים על כל דבר וזה ידוע. אנחנו נגיע להבנות בנושא הזה".