נפתלי בנט ורעייתו גילת
נפתלי בנט ורעייתו גילתצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ראש הממשלה נפתלי בנט עונה לביקורת שהוטחה בו בעקבות ההודעה כי משפחתו תצא לחו"ל, ימים אחדים אחרי שקרא להישאר בישראל.

"משפחת בנט כפופה בדיוק לאותם כללים שחלים על כלל אזרחי ישראל. אני מבין את הביקורת, אבל מאז יום שישי למדנו יותר על הוריאנט ובאילו מדינות הוא מפושט, וקבינט הקורונה קיבל החלטות לאילו מדינות מותר לנסוע ובאילו תנאים", כתב בנט בפייסבוק.

הוא הוסיף, "משפחתי (בלעדיי, אני נשאר איתכם...) הייתה אמורה לנסוע לנופש במהלך חופשת חנוכה במדינה שהתבררה כאדומה. הנופש בוטל מיד, ולאחר שהתבררו הכללים החדשים, הם הזמינו נופש למדינה שמותר לצאת אליה. כולם יוצאים על פי כל ההגבלות וכמובן ישהו בבידוד כנדרש. אזרחי ישראל חשובים לי בדיוק כמו ילדיי".

מוקדם יותר דווח כי אשת ראש הממשלה, גילת בנט, וילדיו, ימריאו היום (רביעי) לחופשה בת מספר ימים בחו"ל. החופשה תוכננה מבעוד מועד במאוריציוס שבאפריקה, אך בוטלה נוכח ההחלטה להגדיר את מאוריציוס כמדינה אדומה.

לאחר החלטת קבינט הקורונה להשאיר את השמיים פתוחים לתנועת ישראלים, שונה יעד החופשה בהתאם להנחיות המעודכנות.

רק ביום שישי האחרון המליץ ראש הממשלה נפתלי בנט לא לטוס לחו"ל בשל החשש מזן הקורונה החדש שמתפשט ברחבי העולם. במסיבת עיתונאים אמר בנט "אנחנו נמצאים בנקודה מדאיגה. הווריאנט הדרום-אפריקני מדאיג עד כדי כך שאחרי עשרות זנים שנבחנו אצלנו, הוא הביא להרמת דגל אצל מומחי הבריאות בארץ ובעולם".

ח"כ ישראל כ"ץ (הליכוד) מתח ביקורת על הנסיעה של המשפחה וכתב כי "אחרי שהמליץ לאזרחי ישראל שלא לטוס לחו"ל - אשתו וילדיו של בנט ממריאים לחופשה בחו"ל. ככה זה כשהשקר הפוליטי הפך לנורמה והדוגמה האישית נרמסת בראש חוצות. פשוט חוצפה".

כ"ץ הוסיף אחרי שבנט פרסם את תגובתו: "ההסבר של בנט לנסיעת משפחתו לחו״ל,בניגוד לאזהרות שנתן לציבור, גרוע מהמעשה עצמו. 'מיום שישי למדנו יותר על הווריאנט'. אז למה לא עדכנת את הציבור ולא שינית את ההמלצה ? 0 אמינות".