האוצר  מתחת לגשר
האוצר מתחת לגשר צילום: תיאטרון גשר

'יש אנשים שסיפורי מעשיות ואגדות גורמים להם לישון ולחלום ויש אנשים שדווקא סיפורי מעשיות מעוררים אותם'. כך פותחת ומסתיימת ההצגה החדשה של תיאטרון גשר האוצר מתחת לגשר.

סיפורי מעשיות היו מנת חלקם של רבים בשלהי המאות ה- 17 ו ה-18. מעשיות מבית מדרשם של הבעל שם טוב, מעשיות מיפי רבי נחמן מברסלב ועוד רבים וטובים. מסר אחד יש בהם. הן את הטוב והן את הרע אל תחפש אצל אחרים . חפש הכל אצלך. ככה תמצא את האוצר האמיתי שעליו חלמת.

תמיד סופרו בחצרות החסידים מעשיות נהדרות על מסעות חיצוניים ופנימיים שעברו שלל גיבורים, חלקם חכמים וחלקם פחות, אבל כולם רגישים ומרגשים הלומדים ומלמדים אותנו שיעור חשוב.

לטובת הילדים ליקטו בתיאטרון מעשיות המעצימות את היחיד, הנוטעות תקווה וגם מעלות חיוך.

מסע מעורר תקווה בהשראת מעשיות חסידים, היא ההצגה האוצר מתחת לגשר.

רוצה הגורל, ופלוני אלמוני, שכל רכושו בעולם הוא כרית ותפוח, נתקל במלאך הקורא לו לצאת בעקבות האוצר. האיש חולם בלילה כי בעיר רחוקה רחוקה רחוקה – ממתין עבורו אוצר!

במסעו אל האוצר הוא פוגש רועה ללא כבשה, נסיכה ללא ממלכה, גזלן רגיש ונסיך-הינדיק. אט אט הוא מוכן להתחלק עם כולם באוצרו. אך האם בסופו של דבר ימצא אותו פלוני את מבוקשו?

הן הילדים, הן ההורים ונהכדים צחקו ונהנו באולם, וזה מה שחשוב. דומני שהם גם הבינו את המסר החשוב. ההצגה כתובה היטב ועשויה בטוב טעם.

מעשיה עם נפש יהודית עתיקה בנוסח מקורי בן ימינו. מסע משעשע ונוגע ללב ברוחו של רבי נחמן וחסידים אחרים.

"כל העולם כולו גשר צר מאוד – והעיקר לא לפחד כלל!" (רבי נחמן), שרים לאורך כל ההצגה וגם במסדרונות בחוץ המשיכו עם זה. כי אין בעולם ייאוש כלל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו