סיוון רהב מאיר באולפן ערוץ 7
סיוון רהב מאיר באולפן ערוץ 7ערוץ 7

הערב (חמישי) מפיקים בפרויקט שניים בריבוע את הכנס הענק לזוגות עם מיטב המרצים, את הערב ינחו הזוג אפרת ואלעד צור מנהלי התוכן בפרויקט.

"הולך להיות כנס מאוד מאוד מעניין ומגוון. יהיו בו הרצאות עמוקות, וגם קטעי הומור", אומרת אפרת "הכנס יועבר בזום ויהיה פתוח לקהל הרחב"

בכנס ישתתפו הרב יוני לביא, אשת התקשורת סיון רהב מאיר והשחקנית והאומנית חנה כהן-אלורו שידברו על הנושאים הבוערים בחיי הזוגיות.

לכניסה לשידור החי לחצו כאן!

"הכנס מיועד לזוגות שרוצים לשדרג את חיי הזוגיות, להדליק מחדש את ניצוץ האהבה", אומרת אפרת, "זה מדהים לראות עד כמה השינוי יכול להיות כל כך משמעותי, זוגות שחיו במריבות כל הזמן, הצליחו בזכות כלים נכונים לחיות חיים שלווים ומכבדים"

בכנס תדבר סיון רהב מאיר על איך לשלב בין זוגיות לקריירה? לדעת אפרת צור זהו אחד הנושאים הבוערים בחיי זוגיות. "לפני חודש באו אלי זוג קרייריסטים לייעוץ זוגי. שניהם בעמדות בכירות, ומרוויחים משכורות יפות. ישבנו לשיחת היכרות. הם מספרים לי שההצלחה בקריירה גבתה מחיר גבוה מהזוגיות שלהם. הם מרגישים רחוקים אחת מהשני, ובאים אלי לדבר על ״איזון בין זוגיות לקריירה".

הרבה זוגות מתחבטים בשאלה הזו, של איזון בין זוגיות לבין עבודה. גם אלו שיש להם ״קריירה״ מכובדת וגם אלו המתפרנסים מעבודה בשכר מינימום. לא קל להחזיק עבודה וגם לטפח זוגיות ואהבה.

לכניסה לשידור החי לחצו כאן!

אז איך משלבים קריירה עם זוגיות?

לשאלה הזו יש כמה תשובות נפוצות, אלא שהתשובות האלה בעיני לא מועילות כל כך, ולהלן אכתוב למה.

כדי לפתוח את הנושא לקראת הכנס בואו נדבר על כמה אמירות בנושא זוגיות וקריירה.

שילוב של זוגיות וקריירה תלוי בניהול זמן נכון

אבל… לא תמיד יש אפשרות ״לנהל״ את הזמן. בעבודה יש לי אחריות, ויש לי אילוצים, והיא דורשת הרבה שעות. השאיפה להגיע ליומן שבו הזוגיות והעבודה פשוט משתלבים בהרמוניה - לא תמיד מעשית.

״שילוב של זוגיות וקריירה זו שאלה של סדר עדיפויות״

גם האמירה הזו לא נותנת לי פיתרון. למה אני צריכה לבחור בין מימוש עצמי מקצועי לבין אהבה? אני רוצה גם וגם! העבודה שלי משפיעה טוב בעולם, וחשובה לי, וגם הזוגיות חשובה לי. השאלה ״מה יותר חשוב לך״ היא קצת לא הוגנת בעיני. חוץ מזה, צריך גם פרנסה.

״צריך להגיע לאיזון״

אני לא מאמינה ב״איזון״. כי החיים הם לא מאוזנים. לפעמים העבודה דורשת ממני יותר על חשבון הבית, ולפעמים הנוכחות שלי בבית היא נצרכת, וזה בא על חשבון העבודה. מה שלא בשליטתי אני לא יכולה לאזן.

אז איך בכל זאת טוב לשלב זוגיות עם קריירה?

אנחנו משקיעים הרבה בזוגיות והרבה בהתקדמות המקצועית, ואלה כמה עקרונות שמנחים אותנו.

1. זו לא שאלה של ניהול זמן, אלא של מהות החיים!

למה באנו לעולם הזה? כדי לעבוד את ה׳. כדי להיות באהבה, להוליד ולגדל את הדור הבא, וגם כדי לעשות ולהפיץ טוב! אני לא מרגישה שהעבודה שלי היא רק כדי לשלם את החשבונות. חשוב לי להשאיר משהו בעולם הזה, והעבודה בשבילי היא חלק חשוב במהות החיים.

2. לא איזון אלא נדנדה.

כשילדים יושבים משני צדדים של נדנדה - קשה מאוד לאזן אותה, וזה גם לא כל כך כיף. מה שכיף זה שכל ילד פעם למעלה ופעם למטה! ככה אנחנו רואים את היחס בין הבית והעבודה: לפעמים נכון צריך להתמסר לעבודה, ובזמנים אחרים מתמסרים לבית ולזוגיות. כל אחד מהם יקבל את המיטב שלי בזמנים מסויימים! זה לא מאוזן, אלא מתנדנד בצורה מהנה.

3. התפתחות זוגית בנויה על התפתחות אישית

אני מאמינה שזוגיות היא משהו חי ודינמי, שצריך להיות בצמיחה כל הזמן. כדי שהזוגיות תצמח - בני הזוג צריכים לצמוח. אחד הדברים שהופך את הזוגיות להיות מעניינת, זה שבן הזוג שלי היום הוא לא אותו אדם שהוא היה לפני 5 שנים. הוא גדל בינתיים, ולכן אני יכולה לאהוב אותו שוב מחדש.

התקדמות מקצועית יכולה להיות היבט חשוב של צמיחה אישית. לכן כשיש קריירה טובה ומצליחה - זה יכול ממש לתרום לזוגיות, במקום לפגוע בה.

4. מה שפוגע זוגיות - זה חוסר תשומת לב

בודאי שיש מקרים שבהם הקריירה פוגעת בזוגיות. מה שפוגע בזוגיות זה חוסר תשומת לב והזנחה. הגורם לכך יכול להיות התמסרות לעבודה, או סתם חוסר תשומת לב. אנחנו מאמינים שזוגיות טובה דורשת טיפוח ולימוד. ומה שפוגע בזוגיות זה להשאיר אותה על ״אוטומט״ ולקוות לטוב. זו בדיוק הסיבה שהתחלנו את פרוייקט שניים בריבוע - כדי שתהיה מסגרת קבועה להשקעה של זמן ותשומת לב לזוגיות.

רבי עקיבא ורחל - סיפור על זוגיות למופת?

בסיפור הידוע, רבי עקיבא למד תורה במשך 24 שנים שבהן הוא ואשתו כמעט לא התראו. וכך, למרות ההתחלה המאוחרת מאוד, הפך לאחד מגדולי התורה בכל הדורות. והעביר את התורה לדור הבא בזמן שהשלטון הרומאי כמעט הצליח לפגוע בעולם התורה פגיעה אנושה.

האם הזוגיות של רבי עקיבא ורחל היא מודל של זוגיות טובה? או מודל של זוגיות שהוקרבה למען הכלל?

אפשר לומר שזו זוגיות למופת. נכון, אם מודדים את הזוגיות לפי שעות של ״זמן איכות״ אז רבי עקיבא ורחל כמעט ולא קיימו זוגיות ביניהם.

אבל אם מסתכלים על זוגיות בתור ברית בין שני אנשים, שהחליטו לשתף פעולה למען הערכים החשובים להם, יש כאן סיפור על זוגיות מופלאה.

נכון, הסיפור הזה הוא קיצוני, ובודאי לא מודל שאני ממליצה עליו לזוגות שמגיעים אלי לייעוץ. אבל אפשר ללמוד מרבי עקיבא ורחל שאפשר למדוד את הזוגיות והאהבה בהיבט של מימוש עצמי ותרומה לעולם, ולא רק במדד של מספר שעות יחד.

"אלה, על קצה המזלג, המחשבות שלי על שילוב של זוגיות וקריירה" אומרת אפרת צור "אני מחכה לשמוע מה יש לסיוון רהב מאיר ללמד אותנו בנושא"

לכניסה לשידור החי לחצו כאן!