נוסעים בנתב"ג השבוע
נוסעים בנתב"ג השבוע צילום: פלאש 90

ראש הממשלה נפתלי בנט כינס הערב (חמישי) הערכת מצב בעניין ההתמודדות עם זן ה"אומיקרון" בישראל, בהשתתפות שר הבריאות ניצן הורוביץ וגורמי מקצוע במשרדי הממשלה הרלוונטיים.

בישיבה הוחלט כי יינתנו קנסות באופן אוטומטי לנוחתים מחו"ל שלא יבצעו בדיקת PCR שנייה ביום השלישי או השביעי לנחיתתם (בהתאם לנדרש).

•משרד הבריאות ומשטרת ישראל יסנכרנו את מערכות המידע על מנת שהדו"ח יופק באופן אוטומטי. גובה הקנס יעמוד על 2,500 ש"ח. ההחלטה תיכנס לתוקף בתוך מספר שבועות, עם השלמת ההיערכות הטכנית למימושה.

פיילוט "יישוב מחוסן"

משרדי החינוך והבריאות, בשיתוף עם הרשויות המקומיות, יפעילו תכנית חיסוני ילדים מיוחדת ביישובים השונים, אשר במסגרתה ימומשו העקרונות הבאים:

• תיאום מוקדם בין משל"ט הקורונה, הרשות המקומית, בתי הספר, ועד ההורים המקומי, קופות החולים והרופא המחוזי.

• פעילות הסברה מקדימה במערכת החינוך בקרב ההורים ובני המשפחה טרם הגעת החיסונים.

• פעילות הסברתית ביישובים לקראת יום חיסונים מקומי ("הפנינג") ביישוב, במסגרתו יגיעו ניידות החיסון לבתי הספר ולמרכזי קהילה.

במהלך השבוע הבא ייצא לדרך פיילוט ברשויות מקומיות ראשונות. במקביל, הנחה ראש הממשלה על היערכות מיידית להרחבת המבצע לכל הרשויות ובתי הספר בישראל.

עוד הוחלט להמשיך בעבודת מטה, בהשתתפות כלל הגורמים, למציאת דרכים לעידוד התחסנות, אשר תוצג בהמשך.

בדיון הוצעו מספר מנגנונים לשינוי ההנחיות בנתב"ג בהמשך. משרד הבריאות, משרד התחבורה ופיקוד העורף ישלימו את עבודת המטה בנושא, ויציגו המלצות וחלופות בהמשך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו