נחום ברנע
נחום ברנעMoshe Shai/FLASH90

עיתונאי ידיעות אחרונות נחום ברנע קובע כי הביקורת על החופשה של גילת בנט וילדיה צריכה להיות מופנית כלפי ראש הממשלה נפתלי בנט שמיהר מידי לקרוא לישראלים לא לטוס.

בטורו בעיתון כתב ברנע: ״יש לקוות שגילת בנט וארבעת ילדיה מבלים היום בטוב במקום חופשתם, נהנים משמש, גשם או שלג – מה שבא. מגיע להם החופש הזה, לאחר שישה חודשים של צרחות מואזין במגפונים מול הבית, קללות ברשת החברתית ועיסוק חטטני בחייהם הפרטיים״.

לדברי ברנע הכעס שמופנה כלפיהם מחטיא את מטרתו. ״לא הרעיה חטאה, אלא הבעל. הוא קפץ מהר מדי לפעולה נוכח הידיעות על הווריאנט החדש: זריזות התגובה הפכה אצלו לערך, להישג שצריך להתהדר בו. הקריאה שלו להימנע מלטוס לחו"ל הייתה נמהרת. לאחר יומיים־שלושה הבינו הישראלים שהגזים. לא כל הישראלים פניקרים; לא כל הישראלים היפוכונדרים. מותר לקחת דוגמה מגילת בנט.

״כפי שציינתי כאן בשבוע שעבר, רעיית ראש הממשלה וילדיו הם אזרחים פרטיים. היחסים בינם לבין המדינה לא מוסדרים. כל אחד וציפיותיו, אבל אני מעדיף רעיה וילדים שמחפשים מקום לנפוש בו על רעיית ראש ממשלה וילדים שמטרידים בדרישותיהם גופי תקשורת, מנהלים קו אספקה למתנות, מעורבים בפוליטיקה ומתעמרים בעובדי הבית.

״כן, גילת בנט הביכה את בעלה. באותה הזדמנות גילינו שיש לה דעה משלה ורצון משלה. הוא יעמוד בזה; אני מקווה שגם אנחנו״, כתב נחום ברנע.