מצפה לזכרה של רנה שנרב
מצפה לזכרה של רנה שנרב צילום: עצמי

כ-150 בני אדם השתתפו אתמול (שישי) בחניכת מצפה "רינת ציון" שנבנה לזכרה של רנה שנרב הי"ד בגבעת עוז ציון שבבנימין.

את המצפה בנו תושבי הגבעה יחד עם הוריה של רנה במסגרת הפעילות לזכרה, והוא ישמש כאתר למבקרים שירצו לראות ולהכיר את הפעילות בגבעות מקרוב.

באירוע השתתפו הוריה של רנה, הרב שלמה אבינר והוריו של אהוביה סנדק ז"ל, שהגיעו לחזק את המשפחות והנוער שנאבקים יום יום על פיתוח הגבעה וביסוס השליטה היהודית באזור.

הרב איתן שנרב, אביה של רנה, אמר "באנו לכאן לחזק את המשפחות והבחורים במקום שנאבקים בגופם יום יום על השליטה היהודית בארצנו. רנה בתנו נרצחה בעת שטיילה בשטחי יהודה ושומרון, והמחישה לכולנו עד כמה לצערנו דרושה עוד הרבה עבודה כדי שנוכל לחיות ולהלך לבטח בשטחי יהודה ושומרון".

הרב שנרב הוסיף "חשוב לי לספר כי תושבי הגבעה הזאת והגבעות בכלל, הינם בעלי ערבות הדדית עצומה לעם ישראל. לפני כמה חודשים בעת שחווינו פרעות קשות בעיר לוד, הם היו הראשונים שחשו לעזרתנו. בידיים חשופות ותוך סיכון חייהם ושלומם, הגיעו לעיר, נאבקו עם הפורעים והצילו אותנו כפשוטו".

הרב שלמה אבינר שהגיע לאירוע, ביקש לחזק את התושבים "כפי שלמדנו בתורה - ישוב הארץ הוא חלק מרכזי מירושת הארץ. איפה שעם ישראל יושב הוא גם יזכה לרשת אותה. אי אפשר לרשת אותה מרחוק או 'דרך הזום', צריך לרדת לשטח".

"להקים ישובים חדשים ולחזק את אחיזתנו לכל מלוא רוחב הארץ - כמו שתושבי המקום פה עושים, זו הממלכתיות האמיתית. אני רוצה להגיד לכם, העקשן יצליח. את העקשנות שלנו - עם ישראל, צריך לקחת לדברים טובים שבקדושה. גם החשמונאים לא הצליחו מיד, אבל הם בטחו בריבונו של עולם, נאבקו והתעקשו וה' סייע בידם", הוסיף הרב.