הדלקת נר שביעי
הדלקת נר שביעי צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

הערב (מוצאי שבת) התקיימה הדלקת נר שביעי של חנוכה ברחבת הכותל המערבי במעמד רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, שגריר ארה"ב בישראל תומאס ניידס ובנו מקס ניידס.

כמו כן השתתפו גם מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב, ד"ר גיל לימון המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מפקד משטרת הכותל ישראל אביב וקהל רחב.

מעמד הדלקת הנרות המרכזי התקיים ברחבת התפילה ובו השגריר הדליק נר שביעי של חנוכה יחד עם בנו, ולאחר מכן נשא תפילה אישית ליד אבני הכותל המערבי. מנכ"ל הקרן הציג בפני השגריר ממצאים מרתקים שנחשפו ליד אבני הכותל המערבי ומחזקים את הקשר של העם היהודי לבירתו ירושלים.

"הערב אנחנו מדליקים את נרות החנוכה. נרות זעירים שמגרשים אפלה גדולה. נרות שהם הסמל המובהק ביותר של הזהות שלנו ושל השליחות שלנו – לתקן עולם במלכות שדי. אנחנו מברכים ומודים על הנס ההיסטורי המופלא שהתרחש ממש כאן מעלינו, בבית המקדש, בשעה שהשמן שהדליקו החשמונאים האיר את המקדש במשך שמונה ימים רצופים. אבל לא פחות מזה - אנחנו מברכים ומודים על הנס המופלא שאלפיים וארבע מאות שנים אחרי המאורע הזה, עומדים בני בניהם של אותם חשמונאים באותו המקום, מדברים באותה השפה, לומדים את אותה התורה, שומרים על אותה מסורת ומורשת ומוסיפים עוד חוליה בשרשרת המופלאה והנצחית של העם היהודי", אמר הרב רבינוביץ.

שגריר ארה"ב בישראל תומאס ניידס הוסיף, "בשבילי, הכבוד הוא להיות כאן באמת ברחבת הכותל המערבי, למרגלות המקום שבו התרחש נס חג החנוכה. בסופו של דבר, חנוכה הוא לא רק זכירת הניסים שארעו בעבר, אלא הארת העתיד שלנו."