יאיר לפיד עם שר החוץ האמירתי
יאיר לפיד עם שר החוץ האמירתי צילום: שלומי אמסלם, דוברות משרד החוץ

בישראל מודאגים מאוד מההתקרבות בין איחוד האמירויות לאיראן, כך מדווח העיתון 'ישראל היום'.

משלחת אמירותית בכירה צפויה לצאת בקרוב לטהרן כדי לדון בחיזוק הקשרים בין המדינות. יציאתה תואמה בפגישה שנערכה לאחרונה בין אנואר גרגאש, יועצו הבכיר של יורש העצר האמירותי מוחמד בן זאיד, עם ראש המשלחת האיראנית לשיחות הגרעין בווינה, עלי באקרי־קאני.

"אני מקווה שיציאת המשלחת לטהרן תתרחש מהר ככל האפשר, וכל החברים שלנו מודעים לכך. מטרתנו לפתוח דף חדש", הסביר גרגאש בתדרוך לתקשורת. הצהרתו מצטרפת לביקור של שר החוץ האמירותי עבדאללה בן זאיד בדמשק, בעלת בריתה של טהרן, ולשיחת טלפון בין בן זאיד לבין שר החוץ של איראן, חוסיין אמיר עבדאלהיאן.

בכיר במערכת המדינית אמר כי ההתפתחות מטרידה מאוד. לדבריו, "האמירויות בדרך לשחק את המשחק הקטארי", והכוונה היא לקשרים הטובים של קטאר עם המערב - בכלל זה ארה"ב, ובה בעת יחסיה המצוינים עם איראן, עם האחים המוסלמים ועם גורמים אסלאמיים קיצוניים.

את פנייתן של האמירויות לכיוון איראן תלה הבכיר הישראלי בחולשה האמריקנית. "הסכמי אברהם נולדו משום שארה"ב שידרה שהיא חזקה וניתן לסמוך עליה. כאשר זה לא המצב, הצדדים מסיקים מסקנות".

יצוין כי דברים דומים אמר בשבוע שעבר ראש הממשלה לשעבר נתניהו. "הם מתחילים לנוע לכיוון איראן כי הם מרגישים שיש פה חולשה. הם מרגישים שהיה שינוי בוושינגטון והיה שינוי בירושלים. פריצת הדרך בין מדינות המפרץ לישראל בסכנה", תקף נתניהו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו