מאות מוחים נגד נשות הכותל חזקי ברוך

גורם בכיר במפלגות החרדיות טוען בשיחה עם ערוץ 7 כי היה סיכום מוקדם בין ח"כ גלעד קריב והמשטרה שאפשר לנשות הכותל להכניס ספר תורה הבוקר (ראשון) לכותל המערבי.

"המשטרה ככל הנראה סיכמה עם ח״כ גלעד קריב שלא יגיע לכותל להכנסת ספר תורה כפי שעשה עד עתה והם בתמורה יתנו לנשות הפרובקציה להכניס ספר תורה", אמר הגורם.

כזכור, חבר הכנסת הרפורמי השתמש בעבר בחסינותו בכדי להכניס ספר תורה ובעקבות האיום של חברי הכנסת החרדים שיעצרו אותו בגופם הוא לא עשה זאת.

בלשכת ח"כ גלעד קריב הגיבו לדברים ואמרו: "הפרסום בנושא אינו נכון".

קריב פרסם הודעה הבוקר בה כתב, "מברך את נשות הכותל המסורות והאמיצות שקיימו הבוקר תפילה כמנהגן עם קריאה בתורה. נפעל ליישם את הסדר הפשרה ההיסטורי בכותל המערבי, שזוכה לתמיכה קואליציונית רחבה. לא נאפשר למסע ההסתה של נתניהו ודרעי שנובע ממניעים פוליטיים ואישיים צרים להבעיר את הכותל ולהעמיק את הקיטוב בחברה הישראלי ובעם היהודי בארץ ובתפוצות".

ממרכז ליב״ה נמסר: "הכנסת ספר תורה לרחבת הכותל על ידי נשות הפרובוקציה היא בניגוד לתקנות ומהווה עבירה על החוק. על המשטרה לאכוף ולהתייחס לכך כמו לכל עבירה פלילית שמתבצעת במדינה".

"תמוהה מאוד העובדה שהמשטרה מאפשרת להן להכניס ספרי תורה, תוך פגיעה במאות הנשים שהגיעו לתפילת ראש חודש, לעבור על החוק ולחלל את קדושת הכותל. בכוונתינו לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בעניין זה", הוסיפו במרכז ליב"ה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו