צו הרחקה לרפאל מוריס TPS

בסוף השבוע (שישי) קיבלו שניים מהפעילים המרכזיים של תנועת 'חוזרים להר', צווי הרחקה מנהליים מכל העיר העתיקה בירושלים ובתוך כך גם ממתחם הר הבית.

רפאל מוריס יו"ר תנועת "חוזרים להר" ואורי שילה רכז השטח של התנועה, צווי הרחקה מנהליים מהעיר העתיקה בירושלים ומתוך כך גם הרחקה ממתחם הר הבית.

בשבוע שעבר, עם תחילת חג החנוכה, נעצר בשעת בוקר יאיר קהתי, המשמש כרכז הפעילים בתנועת "חוזרים להר".

לטענתו, עם הבאתו לתחנת המשטרה הוא הובל אל נציגי השב"כ שחיכו לו "לשיחת הפחדה על פעילותו למען הר הבית", כלשונו. לאחר שיחת ההשב"כ הוא שוחרר ללא תנאים.

בנוסף למעצרו של קהתי, במהלך החג הוזמנו מספר פעילים נוספים בתנועה לבירור במשטרה, ולאחר שסירבו להתייצב ללא צו חוקי - חלקם נעצרו בביתם, ושני פעילים אף קיבלו הרחקות מנהליות מהעיר העתיקה.

כמו כן פעיל נוסף בתנועה עוכב על ידי בלשי משטרה בדרכו לנפוש בדרום עם משפחתו, ונדרש להתייצב באופן מיידי בתחנת משטרה בסמוך לירושלים.

רפאל מוריס מסר לסוכנות הידיעות TPS: "הממשלה והמשטרה חושבים שיוכלו להפסיק את הפעילות של תנועת 'חוזרים להר' על ידי שיחות שב"כ והרחקות מנהליות, צר לי לבשר להם שהינם אלא טועים - הפעילות רק תמשיך ותצמח. משטרת ישראל וכוחות הביטחון חייבים להשקיע את מאמציהם כנגד המפגעים המסלמים ונגד ההסתה הערבית היוצאת מהר הבית".

לדבריו, "בזמן הקרוב נמשיך ונחשוף את הציבור הרחב כולו לחלק מהפעילות שלנו. אין לי ספק כי משטרת ישראל תצטער על כל מהלך כנגד פעילי ההר, על כל הרחקה ומעצר - הפעילות למען בניין המקדש תיגדל".