יואל בלוי ושני ילדיו
יואל בלוי ושני ילדיוצילום: ועד הרבנים

עשרות ליוו למנוחות את היולדת הצעירה מרת אסתר בלוי ז''ל שנפטרה בגיל 22 והותירה אחריה שני תינוקות, הגדול בגיל שנה וחצי והקטן בן שבועיים בלבד.

במילים קצרות וקשות תיאר בעלה את התחושות שאופפות אותו מאז האסון:

"הכל קרה מהר מידי, הלידה שהתחילה מוקדם באופן בלתי צפוי, הסתבכה מאוד. הבית הקטן שלנו התמלא בפרמדיקים ואני שמעתי לזוועתי את הצוות צועק "להתחיל החייאה".

הבן שלי, לא זכה לחיבוק אחד של אמא, הוא פונה באמבולנס לפגייה של בית החולים כשאמא שלו נאבקת על החיים. בברית של יעקב ישעיה, קרענו את השמיים, ביקשנו שאליהו הנביא יהיה שליח לרפואה, לילד ולאימו, אבל ה' רצה אחרת.

אני לא יודע איך ממשיכים מפה הלאה, אסתר היתה גננת אבל הפסיקה לעבוד לפני הלידה בגלל חולשה חזקה. אני עבדתי בחנות כובעים ויחד ניסינו לסגור חודש ולהשלים הכנסה.

עכשיו נשארתי לבד עם שתי תינוקות קטנים שתלויים רק בי ואני כל עולמם , בבקשה תעזרו לי לשאת את כובד המשקל הזה ולהצליח לעמוד בניסיון הקשה שבא עלינו" ביקש.

לעזרה הקליקו כאן>>>

אסתר ויואל בלוי התגוררו בשכונת מקור ברוך בירושלים יחד עם בנם אליעזר בן ה1.5. לפני מספר חודשים החלה לחוש ברע והרופאים הורו לה על מנוחה ביתית עד הלידה. אסתר שעבדה כגננת עזבה את מקום העבודה וצפתה לבשורות טובות.

ביום שלישי לפני כשבועיים התמוטטה בביתה, כוחות מד"א שהוזעקו לזירה ביצעו בה פעולות החייאה ראשוניות והבהילו אותה למצב אנוש בבית החולים שערי צדק בירושלים.

במהלך פעולת ההצלה, יולד התינוק במצב טוב והובהל לפגייה בשערי צדק כשאימו נאבקת על חייה באותו בניין ומחוברת למכונת אקמו.

בעלה ששהה לצד מיטתה, ביקש להעביר את התינוק באופן זמני להשגחה בבית החלמה עד שאימו תבריא, אך למרבה הצער לאחר כשבועיים היא נפטרה כשהיא מותירה אחריה את אליעזר בן ה1.5 וישעיה בן השבועיים.

לתרומה הקליקו כאן>>>