בערים רמלה ולוד נערכה הערב (ראשון) צעדת דגלים ביוזמת שורה ארוכה של ארגוני ימין, במטרה לעודד את התושבים היהודים בערים המעורבות לאחר גל הטרור שחוו בשנה האחרונה ואשר עודנו נמשך בימים אלו.

רחל, תושבת לוד שמשתתפת בצעדת הדגלים אמרה כי זהו "אירוע נפלא ומתאים לחנוכה. זה ממלא אותנו בכוח. זה ממש מרים את הרוח. צריך לדעת שיש כאן המון נשק אצל הערבים. חשוב לנו שהמשטרה תתחיל לטפל בזה".

ח"כ מיכל וולדיגר מסיעת הציונות הדתית אמרה: ''הגעתי לרמלה לצעדת הדגלים להיות עם התושבים ולהצדיע להם. דגל ישראל הוא אינו סמל לפרובוקציה, אלא סמל לעצמאותנו, לריבונותנו בארצנו. מוזמנים להצטרף אלינו''.

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער 'אריאל' השתתף יחד עם חניכים ומדריכים בצעדת הדגלים ברמלה ולוד.

"מדהים לראות אלפי בני נוער שבאו לצעוד ולהרים את דגל ישראל. היה מרגש לראות את תושבי לוד מצטרפים אלינו, שמחים איתנו. כל המטרה היתה לחזק להם את תחושת הגאווה של עם ישראל ולעורר את הצורך בהגברת המשילות", מספר עמיאור לערוץ 7.

לדבריו, "היו הורים שחששו - לא מההיבט הפוליטי - אלא מהיבטים אחרים. ברור שהמציאות שמתרחשת כאן בערים המעורבות של טרור יומיומי היא בלתי מתקבלת ובאנו למחות נגדה. הנוער שלנו אידיאליסטי וברור לו שהוא מגיע מתוך אהבה גדולה וממקום של חיזוק המקום. אנחנו לא מגיעים לריב עם אף אחד או להתעמת, אלא להאיר".

דובר חמאס, עבד אל-לטיף אל-קאנוע, תקף את כוונת "ארגוני המתנחלים הימניים" לערוך צעדת דגלים בערים המעורבות לוד ורמלה. קאנוע כינה את צעדת הדגלים המתוכננת "פרובוקציה" שתפגע ברגשות העם הפלסטיני ו"התנהגות גזענית" שהינה נדבך ב"התקפות" נגד הפלסטינים.

לדברי קאנוע, בגין התנהגות "גזענית" זו ישראל נושאת באחריות לצעדה "הפרובוקטיבית" אשר תיכשל נוכח הנחישות של העם הפלסטיני. הוא קרא ל"פלסטינים" המתגוררים בישראל להיאבק נגד "הפשע" הזה ולסכלו בכל האמצעים והכלים, ללכד שורות עם העם הפלסטיני ולפעול לסיכול תוכניותיה של ישראל.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שישתתף בצעדה אמר "איומי החמאס לא ירתיעו אותי מלממש את הריבונות שלנו במדינה ולהניף בגאון את דגל ישראל".

את הצעדה ארגנו שורה ארוכה של ארגונים חברתיים, ארגוני נוער ופעילים מקומיים. ממרכז ליבה נמסר: "אלפי יהודים הגיעו במזג אוויר לא פשוט כדי לחזק ולעודד את אחיהם תושבי הערים המעורבות ששומרים על הזהות היהודית של אותם ערים. נמשיך לשמור ולהיאבק על הזהות היהודית בכל מקום, ובכל פינה כאן בארץ ישראל".

מארגון חותם נמסר: "הגיעו לצעדה אלפי אנשים מכל רחבי הארץ כדי לחזק את התושבים היהודים של לוד ורמלה, מול המתקפות שהם עברו בתקופה האחרונה והפרעות אשתקד.

אנחנו מרימים את הדגל שלנו, שמבטא את הזהות והמדינה שלנו ואנחנו לא מתביישים בו. ניקח את הדגל ונרים אותו בכל מקום במדינת ישראל והאיומים של חמאס והשמאל הקיצוני הסהרורי לא יפחידו אותנו. באנו להדליק את האור ולהיות עם תושבי רמלה ולוד".

.

צילום: חופשי
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו