שי משולם ואוהד שרגאי
שי משולם ואוהד שרגאי חזי נאמי

הסיפור של שי משולם, אין איך לעדן את זה - הוא עצוב. לפני 12 שנים שי, אז מוזיקאי וטכנאי גז שהיה רגע לפני לידת בנו השני, אובחן עם מחלת ניוון השרירים ALS. לאחר שהשמיים נפלו, שי החליט להמשיך לנגן ועכשיו הוא משחרר סינגל רביעי, שיר הנושא מתוך האלבום החדש שלו "אותו דבר" בביצוע של פיטר רוט.

את אלבום הבכורה שלו "סוף או התחלה" הוא הוציא לאחר גיוס מוצלח בהדסטארט ובו השתתפו שולי רנד, אריאל זילבר, קורין אלאל, אביתר בנאי, רונית שחר ועוד. שי, שהבין שאין לו אפשרות אחרת אלא ליצור מתוך הכאב, החליט לעצב את המציאות באופן שיאפשר לו לא רק "לעשות את זה", כי אם גם לגייס לטובת העניין את המפיק שי משה משה את טובי האמנים בישראל.

על שיתוף הפעולה הנוכחי שי מספר באמצעות תוכנה ומדבקה על האף, שכן כבר אינו יכול לדבר: "את פיטר רוט פגשתי בבית היוצר בכיתת אומן. ניגשתי אליו בסוף ונתתי לו אלבום של הפרויקט הראשון "סוף או התחלה" הוא אמר ששמע על האלבום, סיפרתי לו על הפרויקט שבפתח, והוא אמר שישמח לקחת חלק".

'אותו דבר' הוא השיר הראשון שעליו עבדו מתוך הפרויקט והוא גם שיר הנושא. גם כאן, ובדומה לשירים קודמים, הפניה לפיטר נעשתה מתוך בחירה מושכלת והבנה שהשיר תפור למידותיו. פיטר לקח חלק בכל האלבום, ניגן בס ועשה זאת ברוחב לב.

'אותו דבר' ה"יוני רכטרי" במקצת עם אווירה של שירים ישראליים של פעם, מדבר על זה שעם הזמן הנוף משתנה, הטכנולוגיה החומר, המגדלים, הכותרות, אבל יש דברים שנשארים אותו הדבר, כמו הצורך באהבה, הכאב הפחד, העצב השמחה. הצרכים הבסיסיים משותפים לכולנו. "אותו הדבר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו