שולי רנד על ההר
שולי רנד על ההר צילום: ללא קרדיט

מאות בני אדם נהנו הערב (ראשון) ממופע של שולי רנד בהר הזיתים, אחרי שנתיים שבהן לא התקיימו אירועים בהר הזיתים בשל מגבלות הקורונה.

רנד הציג רפרטואר מוזיקאלי עשיר שהשתלב באווירה ההיסטורית והקסומה של הר הזיתים.

הקול והשיר חברו להם יחדיו, עם המשמעות הכבירה שיש להר הזיתים בכל השנה בכלל ובחג החנוכה בפרט.

האירוע הנוכחי הוא פתיח לשורה של אירועים והופעות שעתידים להתקיים בקרוב במלון 7 הקשתות בהר הזיתים, כחלק מהיוזמה של המשרד לענייני ירושלים, המשרד לשירותי דת, עיריית ירושלים ומועצת בתי העלמין להגביר את הנוכחות היהודית בהר הזיתים.

בעבר התקיימו בהר הזיתים שורה ארוכה של מופעים, שתרמו באופן משמעותי לחיזוק הנוכחות היהודית בהר. הנתונים בשטח העלו כי הגברת הנוכחות היהודית בהר תרמה באופן משמעותי לירידה דרסטית במספר האירועים של יידוי אבנים, השחתת מצבות וונדליזם בהר הזיתים.

סדרת האירועים היא רק נדבך אחד במגוון רחב של פעילויות שנודעו להבטיח את שלומם וביטחונם של העולים להר הזיתים ולהגדיל באופן משמעותי את מספרם של העולים.

בין היתר הורחבו אמצעי הביטחון בהר. בנוסף הופעל קו תחבורה ישיר מחניון גבעת התחמושת להר הזיתים. עם הסרת חלק ממגבלות הקורונה, נרשמה שוב עלייה במספרם של היהודים העולים לפקוד את קברי יקיריהם וקברי הצדיקים הטמונים בהר הזיתים.

המשתתפים הודו לשר לענייני ירושלים והמורשת זאב אלקין, לשר לשירותי דת מתן כהנא, למנכ"ל המשרד לשירותי דת שמעון מעתוק ולמנכ"ל המשרד לענייני ירושלים נתנאל איזק, על התמיכה שהעניקו למופע.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל, קרא לממשלה להכריז על הר הזיתים כאתר מורשת: "על הממשלה להכריז על ההר כאתר מורשת ישראל. המצב שבו אנחנו נזקקים לדפוק על הדלתות כעניין בפתח, בבקשות לשדרוג התשתיות בהר ולמימון הפעילות השוטפת הוא בלתי נסבל", אמר קריספל.