הלוחמים מבקרים את הפצוע דוברות המשטרה

מפגש מרגש התקיים היום (ראשון) בבית החולים שערי-צדק, בין לוחמי משמר הגבול לבין אברהם אלמליח, פצוע פיגוע הדקירה בשער שכם שחייו ניצלו.

אתמול, בדרכו חזרה מתפילת מנחה, נדקר אלמליח על ידי המחבל מוחמד שווכת סלימה, בן 25 מסלפית, שחוסל בזירה על ידי הכוחות.

אלמליח פנה ללוחמים ואמר "אני רוצה להגיד לכם תודה רבה. הצלתם אותי, בלעדיכם אני לא יודע אם הייתי נשאר פה. באתם בזמן הנכון אל המקום הנכון".

"שמעתי שחקרו אתכם - אני לא מבין איך זה יכול להיות?", שאל אלמליח. הלוחם רס"ר ל' אמר: "אלה אירועים שצריך לבדוק אותם והכל בסדר. בסוף אנחנו עושים את העבודה שלנו ועשינו מה שצריך לעשות". הלוחמת רש"ט ש' הוסיפה "הכי חשוב שכולם בריאים".

נחמן אלמליח, אחיו של אברהם הודה ללוחמים: "אם הקדוש ברוך הוא לא היה שולח אתכם - אני לא יודע אם היה לי אח היום. במקום להיפגש בבית חולים, היינו יכולים להיפגש בלוויה. אנחנו תמיד נתמוך בכם".

מפקד מג"ב מוקיר תודה ללוחמי הפיגוע ליד שער שכם דוברות המשטרה

בתוך כך, התיק נגד שני לוחמי מג"ב שירו בשבת במחבל בשער שכם צפוי להיסגר מחוסר אשמה כבר השבוע.

המפכ''ל רנ''צ קובי שבתאי שכינה את הלוחמים ''גיבורים'' צפוי להעניק להם ציון לשבח את פעולתם המהירה בזירת הפיגוע.

בעמותת זכרון מנחם בירושלים נערך הערב (ראשון) טקס הדלקת נר שמיני של חנוכה במעמד מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, ראשי העמותה חיים ומירי ארנטל, סגל הפיקוד של משטרת ירושלים, קצינים ושוטרים.

באירוע המרגש השתתפו גם שני שוטרי מג״ב שנטרלו בשבת את המחבל שביצע פיגוע סמוך לשער שכם בירושלים.

במעמד הדלקת נרות החנוכה אמר מפקד מחוז ירושלים לשני השוטרים: ״אני לא יכול לדמיין מצב של תגובה טובה יותר מהמענה שלכם אתמול לפיגוע. המודעות שלכם מול הסיטואציה והכניסה למצב הובילה לתגובה מהירה ונחושה. כל המשטרה וכל העם מאחוריכם. ישר כוח ענק עשיתם עבודה מקצועית ונחושה, הגיבוי שלנו הוא מלא ואנחנו איתכם לאורך כל הדרך״.

בכאן 11 דווח כי החקירה שנפתחה נגד הלוחמים במח"ש צפויה להסתיים בימים הקרובים. מוקדם יותר קיבלו הלוחם והלוחמת בחזרה את נשקיהם שנלקחו אתמול לבדיקה בליסטית.

נציין כי בניגוד להודעת הפרקליטות אתמול כאילו החקירה באזהרה היא נוהל קבוע, בשני הפיגועים הקודמים בעיר העתיקה בהם נורו המחבלים, השוטרים רק העידו.

בתוך כך, לאחר שאתמול פורסמו פרטיה, השוטרת שניטרלה את המחבל ביקשה ממפקדיה שלא לשוב לשרת בשער שכם, מחשש שפלסטינים ינסו לפגוע בה.

תיעוד הפיגוע ליד שער שכם

חקירת מח"ש התמקדה בשאלה אם הירי הנוסף של השוטרים במחבל, בעודו שוכב פצוע על הקרקע, היה מוצדק. ראש הממשלה נפתלי בנט שב וגיבה הבוקר בפתח ישיבת הממשלה את הלוחמים. "הסרטון המלא לא מותיר מקום לספק. הלוחמים פעלו בצורה מצוינת. הם נטרלו את הדוקר באופן מתבקש ומגיעה להם הערכה מכולנו", אמר בנט.

הלוחמים אמרו בחקירתם כי הם פעלו לפי הנהלים. ״בהתחלה שמענו צעקות וחשבנו שמדובר בקטטה, ואז ראינו מישהו שדוקר אדם אחר", הם שיחזרו. "אחרי שדקר אותו הוא התנפל עלינו וניסה לדקור אותנו. ירינו לעברו אחרי שהוא היה על הרצפה מכיוון שהוא המשיך לזוז אחרי הירי הראשון והוא מבחינתנו יכול היה להוות סכנה כי הוא היה חמוש בסכין. פעלנו לפי הנהלים״.

3 תיקי חקירה נגד שוטרים שנטרלו מחבלים - עדיין פתוחים

בכאן 11 פורסם כי שלושה תיקי חקירה נגד שוטרים שנטרלו מחבלים עדיין פתוחים, למרות שבשניים מהם חלפו כבר חמש ושש שנים. מדובר בשוטרים שנטרלו מחבל שביצע פיגוע דקירה בארמון הנציב באוקטובר 2015. שוטרים שנטרלו מחבל שניסה לדקור בשער שכם בחודש פברואר ב-2016 ושוטרים שנטרלו מחבל שניסה לבצע פיגוע דריסה באבו דיס ביוני 2020.

בשני המקרים הראשונים הגישו משפחות המחבלים ערר על כוונת מח"ש לסגור את התיקים, אך הפרקליטות טרם קיבלה החלטות. במקרה השלישי הוגש ערר נגד החלטת הפרקליטות הצבאית שלא להעביר את התיק למצ"ח.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו